Скасували підозру директору за зловживання повноваженнями (ст.464-1 ККУ)

Якщо ви директор на підприємстві і вам пред’явлена підозра у вчиненні зловживання повноваженнями службовою особою, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В практиці наших адвокатів мала місце справа, де директору підприємства вручили повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 464-1 Кримінального кодексу України, а саме його підозрювали у зловживанні повноваженнями службовою особою приватного права та не стягненні грошових коштів за договорами оренди, стороною в яких було підприємство та таким чином завданні шкоди підприємству. Фактично мала місце ситуація, де корпоративний спір між засновниками товариства був переданий в правоохоронні органи для тиску на іншого засновника товариства, який був директором цього товариства та зведення з ним рахунків.

З настанням моменту коли таку підозру можна оскаржувати, наші адвокати звернулися до слідчого судді зі скаргою на пред’явлене повідомлення про підозру та просили його скасувати та вилучити з єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про нашого клієнта як підозрюваного. В скарзі ми посилалися на те, що кримінальне провадження за пред’явленою нормою кримінального закону за своєю правовою природою є приватним обвинуваченням, яке може відкриватися та існували лише якщо існує заява потерпілого. Вказане кримінальне провадження було відкрито відносно директора підприємства за заявою одного з засновників та учасників підприємства. При цьому в повідомленні про підозру було зазначено, що шкода завдана саме підприємству, а тому саме підприємство має бути потерпілим відповідно до законодавства. Ми зазначали, що саме представник підприємства має подавати заяву про вчинення кримінального правопорушення, а не засновник цього підприємства, оскільки така особа не має права діяти від імені підприємства, якщо вона на це не уповноважена відповідними документами. До скарги нами також був доданий протокол загальних зборів юридичної особи, за яким вищий орган товариства не підтримав кримінальне провадження відносно директора цього товариства.

Також в скарзі ми зазначали, що в повідомленні про підозру не було відображено жодного доказу вчинення нашим клієнтом суспільно небезпечних дій. Також ми зазначали, що нашого клієнта підозрювали у вчиненні дій, які за своєю правовою природою стосуються цивільно-правових та господарсько -правових відносин і не можуть бути складом злочину. В скарзі були розписані всі обставини та додані всі докази в підтвердження відсутності обгрунтованості пред’явленої підозри.

Наші доводи були прийняті судом та повідомлення про підозру за ухвалою суду було скасовано. Копія ухвали додається.

Наші адвокати допоможуть вам боротися проти свавілля правоохоронних органів та допоможуть скасувати всі винесені незаконні документи.

На консультацію ви можете записатися за зазначеним телефоном.

zloupotreblenie polnomochiyami otmenili podozrenie direktoru