Місцева рада хоче стягнути збитки за використання землі без правоустановчих документів?

Якщо місцева рада чи прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення доходу отриманого від безпідставно отриманого майна чи стягнення збитків від безпідставного використання землі, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Дуже часто трапляються наступні ситуації: певна особа, як правило підприємство чи фізична особа-підприємець, має у власності певну будівлю чи споруду, що знаходиться на земельній ділянці, що належить місцевій раді, але при цьому не оформлює права на землю: користування, власність, оренду. Через певний час орган місцевого самоврядування сам чи через місцеву прокуратуру звертається до суду з позовом про стягнення недоотриманих доходів від використання земельної ділянки без правоустановчих документів - кондикаційний позов на підставі ст. 1212 – 1214 ЦКУ (або з позовом про стягнення збитків). Зазначає, що власник нерухомого майна має сплатити грошові кошти як оренду за фактичне користування землею.

Подає як правило наступні документи: документи, що підтверджують прав власності на будівлю, документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку, витяги з рішень місцевої ради про розміри орендної плати, в деяких ситуаціях витяги з технічної документації відносно нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, акт обстеження земельної ділянки, розрахунок отриманого доходу від земельної ділянки, акт визначення збитків територіальній громаді, інформацію з державного земельного кадастру та ін.

Практика судів вищих інстанцій є самою різноманітною. Отримавши такий позов потрібно детально проаналізовати подані позовні документи. Необхідно виходити з того, чи дійсно підтверджується знаходження на земельній ділянці об’єкту нерухомості та яка фактична площа використання земельної ділянки, чи знаходяться на земельній ділянці інші об’єкти нерухомості, чи сформована земельна ділянка як об’єкт цивільних прав – чи визначена її чітка площа, чи внесена вона до земельного кадастру та коли, чи присвоєний їй кадастровий номер, чи зареєстровано на неї право власності, за якою ставкою орендної плати визначається розмір недоотриманого доходу та чи відповідає вона виду фактичного використання земельної ділянки та ін.

Наші адвокати допоможуть вам відбити незаконний та необгрунтований позов прокурати чи місцевої ради про стягнення доходу від безпідставно отриманого майна.

На консультацію ви можете записатися за зазначеним телефоном.