Виграли справу та скасували напис нотаріуса через суд

Головне: Через суд скасували напис нотаріуса з ПАТ «Альфа банком». В результаті чого закрили виконавче провадження по клієнту. Таким чином, клієнт не платить борг і виконавчий збір в розмірі 10 відсотків.

Деталі: Підстави для скасування напису нотаріуса наступні: позовна давність, неправильний розрахунок заборгованості, помилки банку з подачею документів, неможливість нарахування відсотків після певної дати. Ми витребували через суд документи, які банк подавав нотаріусу та довели спірність кредитної заборгованості, а це вагомі підстави для скасування напису нотаріуса. Крім цього, поки судилися з банком, попросили суд зупинити виконавче провадження. Таким чином, на час розгляду судом нашого позову, ПАТ «Альфа банк» втратив можливість стягувати борг і виставляти майно на публічні торги. Особливо важливо, що при скасуванні виконавчого напису нотаріуса, позовна давність не переривається. Таким чином, якщо банк подасть до суду на стягнення, наш клієнт може письмово заявити позовну давність і банк програє суд.

Висновок: На даний момент, щоб не подавати в суд, банки і колектори використовують механізм виконавчого напису нотаріуса. Даний механізм навіть Мін'юстом був визнаний незаконним, що було відзначено в листі. Логіка колекторів полягає в тому, що краще зробити 100 нотаріальних написів і стягнути частину кредитного боргу, ніж йти до суду і роками судитися. При цьому є ризик того, що позичальник заявить в суді позовну давність і виграє суд.

Адвокат, кандидат юридичних наук, керуючий партнер «MK Partners» Василь Майоров.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

  • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
  • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
  • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
  • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
  • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
  • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
  • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
  • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
  • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73

Приклад рішення суду про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню!

НАПИС Андрикевич