Зразок позову про призначення пенсії чорнобильцю (3 категорія)

Ця позовна заява стане в нагоді особам, яким було відмовлено у призначенні пенсії як особі, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи. 

До Полтавського окружного адміністративного суду

36039, м. Полтава, вул.Пушкарівська, 9/26 

Позивач:

37252, Полтавська обл., Лохвицький р-н, с. Яблунівка, вул. Попова

Адреса для направлення судової кореспонденції:

Адреса електронної пошти:

Представник: Коротя Роман Олександрович

Адреса електронної пошти 

Відповідач: Лохвицьке об’єднане управління

Пенсійного фонду України

Полтавської області

37200, Полтавська обл., м. Лохвиця, вул.. Перемоги, 15

Код ЄДРПОУ: 40386115

Телефон: 0 5356-3-10-51

Електронна пошта: reg@pl.pfu.gov.ua 

Позов немайнового характеру

 

 

Позовна заява

про скасування рішення та зобов’язання вчинити певні дії

Позов подається до окружного адміністративного суду, а не до місцевого загального суду як адміністративного оскільки цього вимагає ст. 20 КАСУ.

Виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги:

Позивач є потерпілою від Чорнобильської катастрофи 3 категорії.

05.02.2018р. Позивачем Відповідачу була подана заява про призначення дострокової пенсії за віком (внаслідок досягнення 52 річного віку) на підставі ст. 55 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

01.10.2018р. Відповідачем було прийнято рішення №170, яким було відмовлено у призначенні дострокової пенсії за віком.

Потрібно зазначити, що вказане рішення є неправомірним і має бути скасовано.

Обгрунтування наявності у Позивача права на призначення їй дострокової пенсії:

Позивач, являючись особою, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи, має право на призначення дострокової пенсії за віком на підставі ст. 55 закону.

Як зазначив вищий рівнем за Відповідача орган пенсійного фонду: Головне управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, перевіряючи оскаржуване рішення Відповідача: «Право на дострокову пенсію за віком після досягнення 52 років мають жінки, які народилися у період з 01.04.1965р. по 30.09.1965р. та набули право на зниження пенсійного віку на 6 років, за наявності відповідного страхового стажу». Вказаний лист за наслідками перевірки оскаржуваного рішення додається.

Позивач підпадає під зазначені вище норми закону, обгрунтування чого полягає в наступному:

 • Позивач досягла 52 річного віку та народилася 04.07.1965 року, що підтверджується копією паспорту;
 • Позивач має страховий стаж 15 років, що не заперечується Відповідачем в оскаржуваному рішенні та підтверджується копією трудової книжки та копією договору на сплату у системі на загальнообов’язкового державного пенсійного страхування разом з квитанцією про сплату;
 • Позивач є особою, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії, що підтверджується копією відповідного посвідчення.
 • Позивач набула право на зниження пенсійного віку на 6 років. Доводи відносно зазначеного висновку: Позивач проживала в зоні радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи: а саме в зоні гарантованого добровільного відселення - в с. Степангород, Володимирецького району Рівненської області. Відповідно в розділу 3 Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи вказаний населений пункт відноситься до зони радіоактивного забруднення та до зони гарантованого добровільного відселення. В цьому населеному пункті позивач проживала з 04.07.1965р. по 11.01.1993р. Вказана обставина підтверджується довідкою органу місцевого самоврядування: Степангородської сільської ради Володимирецького району Рівненської області. Отже, початкова велична в 3 роки застосовується до Позивача, оскільки вона проживала в зоні радіоактивного забруднення з моменту аварії: з 26.04.1986 по 31.07.1986р. – так як це визначає ст. 55 закону. І відповідно якщо рахувати окрім початкової величини інший період зниження пенсійного віку, то виходить, що починаючи з 26.04.1986р., по 11.01.1993р., Позивач постійно проживала в зоні радіоактивного забруднення 6 років 8 місяців 16 днів. А тому Позивач має право на зниження пенсійного віку на 6 років, оскільки початкову величину в 3 роки вона отримала оскільки проживала в с. Степангород з 26.04.1986 по 31.07.1986р., а ще 3 роки вона отримала оскільки її сукупний період проживання в с. Степангород складає більше 6 років, і ці 3 роки вирахувалися за вимогами: 1 рік зниження пенсійного віку за 2 роки проживання.
 • Факт постійного проживання Позивача в зоні радіоактивного забруднення підтверджується довідкою органу місцевого самоврядування. Відомостей про інше місце проживання Позивача не існує а тому Позивач у вказаному населеному пункті проживала постійно, що також підтверджується тим, що вона там проживала з однієї дати по іншу: без будь-яких переривань, що свідчить про постійність проживання.

Доводи відносно незаконності та необґрунтованості оскаржуваного рішення:

 • Відповідач в оскаржуваному рішенні зазначає, що начебто Позивач не надала доказів постійного проживання, а довідка органу місцевого самоврядування таких відомостей не містить. Потрібно зазначити, що такий мотив оскаржуваного рішення є незаконним та необґрунтованим оскільки лише надана довідка може підтверджувати факт постійного проживання в населеному пункті і відповідно лише вказана довідка може бути допустимим доказом постійного проживання в розумінні призначення пенсії особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 3 категорії. Інші документи на підтвердження факту постійного проживання Позивач не зобов’язана подавати.
 • Відповідач в оскаржуваному рішенні зазначає, що відповідно до трудової книжки Позивача знаходилася в населених пунктах, які не відносяться до зони радіоактивного забруднення. Апелюючи до вказаного доводу зазначаємо, що ст 55 закону передбачає, що право на отримання пенсії зі зменшеним пенсійним віком можуть отримувати особи, які постійно проживали в зоні радіоактивного забруднення. Ця обставина підтверджується відповідною довідкою. Позивач застосувує саме цю частину норми для реалізації її права. Підтверджувати факт постійної роботи в зоні радіоактивного забруднення Позивач не зобов’язана оскільки ст. 55 є диспозитивною нормою і надає право Позивачу вибирати варіант застосування. Додатково потрібно зазначити, що у відповідності до ч.1 ст.48 Кодексу законів про працю трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника, а отже, трудова книжка не відноситься до документів, які підтверджують період проживання потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи в зоні посиленого радіоекологічного контролю.
 • Відповідач в оскаржуваному рішенні зазначає, що Позивач проживала в зоні радіоактивного забруднення 5 років 4 місяці 2 дні. Вказаний строк вирахуваний Відповідачем незаконно та необгрунтовано. В своєму рішенні Відповідач не наводить жодного доказу, що період проживання Позивача становить саме 5 років 4 місяці і 2 дні. Натомість Відповідачу була подана довідка органу місцевого самоврядування, що період проживання становить саме 6 років 8 місяців 16 днів. Виходячи з зазначеного Відповідачем строк проживання був вирахуваний безпідставно та ґрунтується на припущеннях.

Отже, Позивач має право на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, оскільки їй виповнилося на момент подання заяви 52 роки, вона має страховий стаж 15 років, вона є постраждалою особою від Чорнобильської катастрофи 3 категорії, вона постійно проживала на території забруднення 6 років 8 місяців 16 днів (також вона має право на отримання початкової величини в 3 роки) і всі документи, що підтверджують вказані обставини, були подані Відповідачу.

На підставі вищезазначеного,

ПРОШУ:

 1. Визнати протиправним та скасувати рішення Лохвицього об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (Код ЄДРПОУ: 40386115) №170 винесене 01.10.2018 року, яким було відмовлено (РНОКПП:) в призначенні пенсії зі зменшенням пенсійного віку.
 2. Визнати бездіяльність Лохвицього об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (Код ЄДРПОУ: 40386115) протиправною та зобов’язати Лохвицьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області (Код ЄДРПОУ: 40386115) призначити та виплачувати з 05.02.2018 року (РНОКПП:) пенсію зі зменшенням пенсійного віку.

Додатки:

 1. Копія позовної заяви та додатків до неї для відповідача;
 2. Копія паспорту позивача (оригінал знаходиться у Позивача);
 3. Копія рішення Відповідача №170 від 01.10.2018р. (оригінал знаходиться у Відповідача);
 4. Копія листа від 18.10.2018р. про перевірку рішення ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області (оригінал знаходиться у Позивача);
 5. Копія посвідчення особи, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи (оригінал знаходиться у Позивача);
 6. Копія договору від 22.01.2018р. (оригінал знаходиться у Позивача);
 7. Копія розписки-повідомлення про прийняття заяви від 05.02.2018р. (оригінал знаходиться у Позивача);
 8. Копія квитанції про сплату ЄСВ від 30.01.2018р. (оригінал знаходиться у Позивача);
 9. Копія довідки від 21.09.2017р. (оригінал знаходиться у Відповідача);
 10. Копія трудової книжки Позивача (оригінал знаходиться у Відповідача);
 11. Копія свідоцтва про право власності та ордеру (для суду) (оригінали знаходиться у представника Позивача);
 12. Клопотання про проведення засідань в режимі відео конференції (для суду);
 13. Копія рішення по аналогічній справі та Постанова ВС (витяг з реєстру судових рішень, письмова копія електронного доказу) (для суду).

Коротя Р.О.                        _______________                             «__».01.2019р.

zrazok pozovu pro priznachennya pensiji chornobiltsyu 3 kategoriya