Зразок клопотання про повернення речей вилучених під час обшуку

Якщо у вас вилучили майно під час обшуку, вказане клопотання допоможе Вам повернути майно. 

Якщо вам потрібна додаткова консультація з цього питання, звертайтеся: Адвокат Василь Майоров, керуючий партнер Юридичної компанії MK Partners.

Телефон для консультації (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram)

Для документів та онлайн консультацій - 2432873@gmail.com, Mk911ua@gmail.com (з позначкою для Майорова Василя)

До _____________ суду м. Києва ______________________________________

адвоката Нерсесяна А.С., представника ТОВ «________» (код ЄДРПОУ ________) - володільця тимчасово

вилученого майна (копія витягу з договору та ордера додається)

Особа, на бездіяльність якої подається скарга Старший слідчий СУ ФР ДПІ у

Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві ________ 03151, м. Київ, вул. Смілянська, 6

СКАРГА

на бездіяльність слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна

Мною, адвокатом Нерсесяном Арменом Сабіровичем, 25.04.2016 р. на підставі ст. 59 КУ та ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» було укладено договір про правову допомогу із ТОВ «__» (код ЄДРПОУ – __) в особі директора (єдиного засновника) _________. 18 травня 2016 року у офісних приміщеннях № 200 (орендується ТОВ «__») та № 501 старший слідчий __ проводив обшук (протокол обшуку додається). Даний обшук було проведено на підставі ухвали слідчого судді __суду м. Києва від 11.05.2016 року (справа № __). Ухвалою було надано старшому слідчому __та іншим слідчим групи право виявити та вилучити документи, що містять в собі реквізити ряду підприємств (серед яких ТОВ «________» не значиться) на яких міститься інформація щодо реального походження товару (в ухвалі не зазначено якого саме), а також достовірні відомості про кількість товару, фінансово-господарські та бухгалтерські документи цих підприємств, а також чорнових записів, комп’ютерної техніки, інші носії інформації, на яких містяться відомості щодо фінансових операцій, грошових коштів, печатки, які використовуються для здійснення злочинної діяльності, тобто майно, здобуте злочинним шляхом. Під час обшуку, було вилучене наступне майно ТОВ «________»: • печатки ТОВ «________» - 2 шт. Крім того, було вилучене наступне майно, що придбане __ (директором та засновником ТОВ «________») і перебувало у фактичному володінні ТОВ «________»:

 1. Комп’ютерна техніка: • системний блок– 13 шт. • системний блок – 5 шт. • ноутбук чорного кольору Asus S 500 C – 3 шт. • ноутбук чорного кольору Lenovo B590 (model name 20206) – 5 шт. • флеш-накопичувач чорного кольору Asus – 16 шт.

Дана комп’ютерна техніка (б/в, за винятком ноутбука Asus S 500 C) була придбана ____ (копії документів на придбання комп’ютерної техніки додаються) для наступної передачі і використання в заснованому ним ТОВ «________». Крім того, варто зазначити, що часу, який минув між обшуком та поданням даної скарги було більш ніж достатньо, для того, щоб виділити необхідну слідчому інформацію з комп’ютерів. 2. Мобільні телефони: • мобільний телефон Samsung – 6 шт.; • мобільний телефон Samsung чорного кольору – 7 шт.; • мобільний телефон Iphone 6 – 5 шт. • мобільний телефон Digital чорного кольору – 1 шт.

Дані техніка зв’язку була придбана ____ (копії документів на придбання телефонів додаються) для наступної передачі і використання в заснованому ним ТОВ «__». Тим більше, що дані телефони (зокрема Samsung) не мають технічних властивостей щодо зберігання інформації (за винятком інформації самого телефона) в тому числі документів, зокрема, документів бухгалтерського обліку. Частина 2 ст. 168 КПКУ зазначає, що тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Також слідчий ________вийшов за межі повноважень, вилучаючи майно, що не належить юридичним особами, прямо вказаним в ухвалі суду, а є власністю __, що перебуває у володінні та користуванні ТОВ «________». Вилучення відбулось незважаючи на попередження (зафіксовані на відео) про це представника ТОВ «________» адвоката Нерсесяна А.С. Ст. 169 КПК України визначає, що тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено: 2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; 4) у разі скасування арешту. Ч. 5 ст. 171 КПК визначає, що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. Наскільки нам відомо, арешт на дане майно не було накладено, оскільки згідно ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду. На адресу ТОВ «________» жодних судових викликів не надходило.

Частиною 1 ст. 304 КПК України зазначено, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Враховуючи той факт, що обшук було проведено 18.05.2016 року, обов’язок слідчого повернути майно або звернутись до суду за його арештом має бути виконаний до 19.05.2016 р. Частина 5 ст. 115 КПК вказує, що при обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу. Відтак, обчислення десятиденного строку має відбуватись із 20.05.2016 р., тобто до 30.05.2016 Навіть при обчисленні десятиденного строку на оскарження з 18.05.2016 або 19.05.2016 даний строк має бути продовжений до 30.05., оскільки 28.05.2016 та 29.05.2016 є державними вихідними днями. Частиною 7 ст. 115 КПК встановлено, що при обчисленні процесуального строку в нього включаються вихідні і святкові дні, а при обчисленні строку годинами - і неробочий час. Якщо закінчення строку, який обчислюється днями або місяцями, припадає на неробочий день, останнім днем цього строку вважається наступний за ним робочий день, за винятком обчислення строків тримання під вартою та перебування в медичному закладі під час проведення стаціонарної психіатричної експертизи. Прошу зауважити, що вилучене майно не має жодного значення для досудового розслідування, проте його відсутність суттєво утруднює господарську діяльність ТОВ «________». Таким чином, враховуючи фактичне неповернення тимчасово вилученого майна у встановлений законом строк за відсутності на нього арешту, керуючись ст.ст. 167-175, 220, 303 КПК України,

ПРОШУ

 1. Прийняти дану скаргу до розгляду слідчого судді ________суду м. Києва.
 2. Ухвалити рішення, яким зобов’язати старшого слідчого ________повернути ТОВ «Будкиїв 2006» наступне майно: • системний блок– 13 шт. • системний блок – 5 шт. • ноутбук чорного кольору Asus S 500 C – 3 шт. • ноутбук чорного кольору Lenovo B590 (model name 20206) – 5 шт. • флеш-накопичувач чорного кольору Asus – 16 шт.

• мобільний телефон Samsung – 6 шт.; • мобільний телефон Samsung чорного кольору – 7 шт.; • мобільний телефон Iphone 6 – 5 шт. • мобільний телефон Digital чорного кольору – 1 шт.

Додатки:

  1. Копія витягу з договору.
  2. Копія ордеру.
  3. Копія свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
  4. Копії накладних.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73

obisk