Фінтайм капітал, Девелоп Фінанс, як діють ці колектори?

Якщо ви були боржником перед банком і ваш кредитор змінився на колекторську компанію, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В цій статті буде охарактеризована діяльність таких фінансових компанії як ТОВ «ФК Фінтайм капітал» і ТОВ «ФК Девелоп Фінанс». Ці колекторські компанії як правило купують на електронному аукціоні кредитні договори банків, які перебувають на стадії ліквідації. Вказані кредитні договори забезпечені іпотечним житлом (квартирами, будинками). Викуп таких кредитних зобов’язань може здійснюватися не менш ніж як за 20% від оціночної вартості кредитного пулу.

Схема стягнення грошових коштів застосовується зазначеними колекторами наступна: вони займаються відібранням іпотечного житла на підставі так званого іпотечного застереження. В більшості іпотечних договорів є розділ який передбачає види звернення стягнення на предмет іпотеки. Бувають судові та позасудові види стягнення. З судовим все зрозуміло: подається до суду позов про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом продажу на електронних торгах. Такий спосіб застосовується рідко. Частіше застосовується такий позасудовий спосіб стягнення як набуття права власності на предмет іпотеки. Це означає, що колектори через нотаріуса стають власником іпотечного майна без укладення жодних окремих договорів з боржником. І як новий власник майна вони починають вчиняти дії, необхідні для продажу цього майна (боржнику, а якщо він не викупляє це майно – то іншим третім особам). Паралельно вчиняються дії по виселенню осіб, що проживають в житлі. Також до позасудових способів звернення стягнення на іпотечне майно відносяться: продаж майна на підставі договору купівлі продажу будь-якій іншій особі та вчинення виконавчого напису нотаріуса. Ці два способи застосовують рідше ніж попередньо зазначений.

Адвокати нашої компанії знають всі «підводні камні» діяльності колекторських компаній та всіх здійснених ними дій і допоможуть вам або скасувати проведену реєстрацію права власності на іпотечне майно або на вигідних для вас умовах домовитися з ними відносно закриття проблемного кредитного питання.

На консультацію ви можете записатися за зазначеним в цій статті номером.