Оскарження наказу про скасування документів на прибудову

Якщо документи, які надавали вам право здійснювати будівельні роботи скасовані будівельним перевіряючим інспектором, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Після реформи децентралізації в Україні повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції та її департаментів були передані в відповідні виконавчі органи та департаменти місцевих рад з питань архітектурно-будівельного контролю. І відповідні органи на місцях почали здійснювати вказані функції та проводити перевірки дотримання будівельного законодавства. І вказані місцеві департаменти почали масово скасовувати будівельні документи і виносити будівельні штрафи за придуманими їхніми інспекторами підставами.

Як вже було зазначено, одними з найпоширеніших заходів, які застосовуються вказаними органами є скасування права на початок виконання будівельних робіт (скасування відповідного повідомлення), скасування дозволу на будівництво, скасування декларації про експлуатацію та скасування сертифіката (акта) про експлуатацію. Також виноситься як правило протокол та постанова про порушення, а також припис про усунення цих порушень.

Дуже часто вказані заходи відміни зазначених документів стосуються випадків, коли здійснювалася наприклад реконструкція квартири в нежитлове приміщення і така реконструкція на думку інспекторів пройшла незаконно, чи була побудована прибудова до квартири чи приміщення на першому поверсі будинку і відбулося на думку інспекторів захоплення земельної ділянки, чи будівельні роботи були здійснені на підставі проектної документації, яка визнана інспекторами незаконною та ін.. Існують також випадки, коли з метою визначення захоплення земельної ділянки, орган архітектурного контрою перевірку сам не проводить, а звертається до відповідних органів держгеокадастру, які проводять перевірки дотримання земельного законодавства. Також бувають випадки коли скасовуються будівельні документи на підставі відповіді Міністерства культури відносно того, що вони не надавали погодження. А таке погодження може не надаватися оскільки не затверджений генеральний план міста.

У випадку, коли будівельні інспектори відміняють документацію і зазначають, що відбулося будівництво на земельній ділянці без документів, що надають право користування чи власності на неї, саме вони повинні проводити перевірку, а не земельні департаменти. Проведення перевірки будь-яким іншим органом окрім органу архітектурного контролю є незаконним.

Скасовуючи дозвільні документи відділ контролю зазначає, що начебто було зазначено недостовірні дані в цих документах і скасовує їх наказом. Якщо проводиться перевірка, то вона як правило проводиться за скаргою чи зверненням певних осіб.

Більшість подібних наказів ДАБК є незаконними і можуть бути скасовані судом. Для цього до адміністративного суду подається позовна заява про визнання наказу неправомірним і його скасування та про поновлення скасованих документів.

Якщо не скасувати наказ про відміну будівельних документів, можуть бути наслідки в виді подання позовів про знесення самовільно побудованого об’єкту або знесення цього об’єкту органами благоустрою.

Ми допоможемо вам анулювати незаконне рішення відділу архітектурно-будівельного контролю про скасування дозвільної документації, винесені штрафи та приписи.

За допомогою ви можете звернутися за нижчезазначеним телефоном.

Також вам буде корисно:

Правовий захист від будівельного контролю.