Правопорушення, за які інспекція ДАБК може оштрафувати

Архітектурний контроль - це процедура, яка контролює містобудівництво й ретельно перевіряє процес зведення будівель на предмет законності.

Відповідно до Адміністративного Кодексу України, його посадові особи мають право вимагати усунути невідповідності нормам лише в містобудівній сфері. Вердикти цього департаменту не завжди справедливі: інспекція може виписати штраф за неіснуючі порушення, виявлені в ході архітектурно-будівельного контролю.

Якщо ви бажаєте анулювати неправомірні штрафні санкції по букві закону - це стаття саме для вас. Правопорушення, за які інспекція ДАБК може неправомірно оштрафувати.

Існує безліч ситуацій, пов'язаних з нерухомістю, за які представники архітектурного контролю можуть покарати адміністративно. Наведемо приклад:

Має місце реконструкцыя - розширення житлової площі за рахунок покупки суміжної квартири і подальшого ремонту з переплануванням. Громадянин, який звернувся за адвокатською допомогою, не проводив в новій квартирі будівельно-ремонтні роботи: він придбав житло у власника, який «розширювався» незаконним способом. Співробітники ДАБК вимагали впустити їх в квартиру з метою перевірки будівельних робіт на предмет легальності. Отримавши відмову, вони оштрафували господаря за небажання співпрацювати з державним архітектурно-будівельним контролем і склали протокол.

Важливо! Покарати в адміністративному порядку можна того, хто злісно ухиляється від виконання рекомендацій та приписів посадової особи ДАБК. Громадянином, який придбав нелегально розширену квартиру, не порушив жодної з постанов, більш того - він не отримував поштою листів з претензіями компетентного органу і попереджень про те, що до нього з'явиться перевірка. Зазвичай в постановах Архітектурно-будівельний Департамент вимагає:

1. Усунути правопорушення в сфері проведення будівельних, підготовчих і планувальних робіт. Але оскільки квартира була куплена вже незаконно розширеної - власник не має фізичної можливості змінити стан справ.

2. Припинити будівництво. У даній ситуації будівельні роботи не ведуться господарем житлоплощі.

ДАБК не має права вимагати впустити його чиновників в квартиру. Департамент може тільки попередити про візит, узгодивши з господарем дату і час перевірки.

Як скасувати штраф Архітектурно-будівельного Департаменту

Скасувати штрафну санкцію ДАБК можна виключно в судовому порядку, оголосивши постанову неправомірною і неможливою до виконання. Захищаючи права і інтереси клієнта, юрист діє таким чином:

  • Готує і подає в судову інстанцію позов. У заяві юрист перераховує підстави для анулювання штрафу і вказує, що об'єктивна сторона правопорушення відсутня. Компетентний орган може припинити будівництво (яке не ведеться) або усунути правопорушення (перебудову квартири). Він не має права вимагати впустити в квартиру його представників.
  • Захищає права клієнта в суді, оскільки державний орган може подати зустрічний позов в ролі відповідача. У нашому випадку юрист довів, що усунути невідповідності закону згідно з приписом ДАБК його клієнт не зможе фізично, а вимога припинити будівництво не відповідає реальному стану речей - перебудова приміщення не ведеться.
  • Доводить, що вимоги Архітектурно-будівельного контролю безпідставні і нелогічні: припис впустити в квартиру чиновників департаменту апріорі є незаконним.
  • Оголошує, що його клієнт не є суб'єкт архітектурно-будівельного контролю: він не був замовником нелегальної перепланування житла, проектувальником розширення, підрядником або експертом. Покупець не може вважатися суб'єктом архітектурно-будівельного контролю.
  • Встановлює термін давності припису ДАБК і факт його отримання клієнтом у вигляді офіційного листа. Також даний документ повинен містити в собі конкретну вимогу впустити в квартиру посадових осіб з перевіркою певного числа і в певний час. В іншому випадку власник квартири має конституційне право не впускати даних осіб на приватну територію в позаурочний час, також він не зобов'язаний постійно перебувати вдома, очікуючи інспекцію.
  • Доводить, що штраф виписувався не в момент перевірки перепланування квартири, а в момент архітектурно-будівельного контролю - на приватну територію представник департаменту не потрапили.
  • Звертає увагу на те, що постанова була виписана однією посадовою особою (ПІБ додається), а керівником місцевого відділення ДАБК є зовсім інший чиновник (ПІБ додається). Якщо постанову виписував не начальником відділення, а представником департаменту рангом нижче - це грубе порушення законодавства.

Справа була виграна: штраф був оголошений неправомірним і нездійсненним, оскільки постановити пустити перевірку від ДАБК в квартиру співробітники департаменту не мають права. Компетентний орган компенсував власнику квартири витрати на адвокатську допомогу.

Як захищати спокій та добробут своєї родини – вирішувати вам, але ми радимо звернутися за професійною допомогою. Представники будь-якого департаменту мають певні повноваження, але вони не мають порушувати права громадян.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним номером телефону.

Також вам буде цікаво:

Дії, необхідні під час архітектурного контролю