Що робити, якщо виконавець продає житло з дітьми та під час дії мораторію?

Якщо відносно вас приватним або державним виконавцем відкрито виконавче провадження, і здійснюється беззаконня зі сторони виконавця, то інформація в цій статті вам може знадобитися.

Останнім часом виконавчі документи про стягнення кредитних боргів все частіше передаються на виконання не державним виконавцям, а приватним, оскільки останні можуть йти на свавільне порушення закону і стягувати заборгованість навіть за наявності для цього перешкод. Приватний виконавець, продаючи житлову нерухомість боржника, може йти на такий продаж навіть за наявності зареєстрованих там дітей і під час дії закону про мораторій на продаж іпотечного майна, придбаного за кредитні кошти.

Все це є незаконним і потрібно всі ці дії обов’язково оскаржувати до всіх компетентних органів: потрібно подавати скаргу до Міністерства юстиції України, скаргу до суду, заяви про вчинення злочину до правоохоронних органів, заяву до служби у справах дітей та сім’ї, заяву уповноваженому з прав дитини та ін.. Якщо вже призначені електронні торги з продажу житла, то необхідно також подавати позов про визнання таких дій незаконними та їх припинення і в порядку забезпечення позову необхідно зупиняти зазначений електронний аукціон.

Додається зразок скарги на дії приватного виконавця.

Наші адвокати допоможуть зберегти ваше майно та оскаржити всі незаконні дії приватних виконавців.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

 До Міністерства юстиції України

Боржник:

Стягувач: ТОВ «Кредитні ініціативи»

ВП №
Приватний виконавець виконавчого округу м. Києва

Звернення
щодо рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця

На виконанні у приватного виконавця знаходиться виконавчий лист Деснянського районного суду м. Києва про стягнення грошових коштів.
Я дізналася, що в межах цього виконавчого провадження, єдине моє житло: квартира №в м. Києві по пр.. Маяковського виставлена на продаж на електронні торги.
05.03.2019р. мною була подана приватному виконавцю заява про повернення виконавчого листа на підставі п. 9 ч. 1 ст 37 ЗУ «Про виконавче провадження» оскільки квартира, яка виставлена на продаж підпадає під дію закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» і у вказаній квартирі проживають малолітні діти, докази чого були надані приватному виконавцю.
Після подання вказаної заяви, піж час телефонної розмови з приватним виконавцем, остання мені повідомила, що повертати виконавчий лист вона не буде, діти зареєстровані в квартирі їй не указ і вона і далі буде продавати вказану квартиру.
Вважаю, що вказані дії приватного виконавця порушують законодавство і є підставою для притягнення її до дисциплінарної відповідальності.
Станом на день подання цього звернення, приватний виконавець не повернула виконавчий документ стягувачу.
Наявність дітей зареєстрованих в квартирі є перешкодою для продажу квартири виходячи з інструкції по організації примусового виконання рішень
Що стосується розповсюдження закону про мораторій на вказану квартиру, то потрібно зазначити, що вона повністю під нього підпадає, що є перешкодою для її продажу.
На підставі зазначеного,
ПРОШУ:
1. Розглянути це звернення, провести позапланову перевірку приватного виконавця.
2. Внести подання до Дисциплінарної комісії про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності.
3. Не допустити порушення моїх прав та прав моєї малолітньої внучки, яка проживає в квартирі № в м. Києві по пр.. Маяковського, яка приватним виконавцем виставлена на продаж.

Додатки:
1. Довідка форми 13;
2. Копія заяви з відміткою, що подавалася приватному виконавцю.
3. Витяг з АСВП та витяг з сайту «Сетам».

Коротя Р.О. _______________ 05.04.2019р.