Зразок клопотання про зупинення рішення суду 2023

Просмотров: 14179

Цей зразок клопотання про зупинення рішення першої та другої інстанції в справі, де банк подав в суд. Зупинити рішення - це важливий крок, оскільки рішення суду вступає в силу після апеляції, а зупинення рішення, дозволяє зупинити виконавче провадження та публічні торги. Саме головне, необхідно аргументувати вказане клопотання, привести докази, аргументувати балас інтересів сторін, мотивування вказаного клопотання. Багато юристів вважають, що достатньо подати лише клопотання, але це не так. Цей зразок клопотання про зупинення рішення суду допоможе зупините виконавче провадження, публічні торги.

Якщо вам потрібна додаткова консультація з цього питання, звертайтеся: Адвокат Василь Майоров, керуючий партнер Юридичної компанії MK Partners.

Телефон для консультації (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram)

Для документів та онлайн консультацій - 2432873@gmail.com, Mk911ua@gmail.com (з позначкою для Майорова Василя)

Зразок клопотання про зупинення рішення суду

Касаційному цивільному суду у складі Верховного Суду

Скаржник (Відповідач за певісним позовом):
__________________________________________

Інші учасники по справі:

Позивач за первісним позовом:
Публічне акціонерне товариства «Креді Агріколь Банк»
___________________________________________
Справа:_____________
Провадження _____________

КЛОПОТАННЯ

 До Верховного Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Русинчука М. М. подається клопотання про зупинення виконання рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 14 грудня 2017 року та постанови Волинського апеляційного суду від 01 серпня 2019 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Креді Агріколь Банк» про стягнення заборгованості за кредитним договором.

У жовтні 2019 року було подано клопотання до суду касаційної інстанції з про зупинення виконання рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 14 грудня 2017 року та постанови Волинського апеляційного суду від 01 серпня 2019 року до закінчення їх перегляду касаційним судом, мотивуючи свою вимогу тим, що з метою уникнення передчасного виконання судових рішень, що у разі задоволення касаційної скарги зробить практично неможливим поворот їх виконання.
З відсутності надання доказів та мотивування, вказане клопотання не було задоволене. Враховуючи викладене, до суду подається повторне належним чином оформлене клопотання.

Частиною першою статті 436 ЦПК України передбачено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію.

Клопотання про зупинення виконання (дії) судового рішення має бути мотивованим, містити достатні та обґрунтовані підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені певними доказами, зокрема, у разі відкриття виконавчого провадження з примусового виконання рішення суду має бути надано копію такої постанови.

Мотивування клопотання до суду про зупинення рішення суду:

У разі виконання постанови суду апеляційної інстанції, яка набрала законної сили, поворот її виконання у разі повного чи часткового скасування буде утрудненим та/або практично не можливим, враховуючі спірність суми стягнення по кредитному договору.
Обгрунтовані підстави для зупинення:

1. Була стягнена грошова сума на користь Публічного акціонерного товариства «Креді Агріколь Банк» у солідарному порядку заборгованість за кредитним договором № ________ від 28.11.2007, що виникла за період з 05.08.2015 по 27.07.2016, в розмірі 197 687,24 (сто дев`яносто сім тисяч шістсот вісімдесят сім доларів США 24 центи), що складається з:
- 173 556,65 доларів США - заборгованості за кредитом;
- 24 130,59 доларів США - заборгованості за відсотками по кредиту.
Відповідно до п. 4.4 Кредитного договору, у випадку невиконання Позичальником зобов'язань п.п. 3.3.2-3.3.6, 3.3.8-3.3.11 цього Договору, протягом більше 15 днів, термін надання кредиту вважається таким, що закінчився та, відповідно, Позичальник зобов'язаний погасити кредит в повному обсязі.
Крім цього, вимога була направлена 03.04.2015 року, але до моменту направлення вимоги, вже існували порушення та автоматично був застосований п. 4.4 Кредитного договору.
Таким чином, Позивач не мав право нараховувати проценти, а від так, грошова сума стягнення повинна бути меньшою в частині скасування процентів. Вимоги про стягнення інфляційних нарахувань та 3 процентів річних не заявлялась.
Підстава: Верховний Суд у своїй постанові 14.02.2018 р., № 564/2199/15-ц підкреслив, що згідно ст. 611 ЦК України після того, як кредитор направив боржнику вимогу про дострокове погашення кредиту, він змінив терміни повернення кредиту, які були передбачені кредитним договором. Водночас сам кредитний договір припинив свою дію з дати направлення вимоги про дострокове погашення кредиту.
А процедура підготовки та реалізації предмету іпотеки відбувається на всю суму стягнення, разом з процентами.

2. Крім того, позивач подав довідку, що документи про видачу кредиту знищені, що суперечить Постанові НБУ від 27.11.2018 № 130 «Про затвердження Правил застосування переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України» Вказані документи повинні зберігатись 5 рокыв з момент погашення кредиту
Вказані підстави свідчать про те, що не зупинення рішень першої та другої інстанції призведе до порушення прав сторін, при зловживанні зі сторони позивача (банк).

Докази:

Докази про відкриття виконавчого провадження, опис майна, підготовка до публічних торгів (документи додаються)
Об'єктивна необхідність:
Існує реальна загроза звернення стягнення на предмет іпотеки, який належить на праві власності іпотекодавцю, на підставі виконавчого листа, а також відчуження указаного майна.

Дотримання балансу інтересів:

Баланс інтересів сторін дотриманий, оскільки позивач має першочергове право на отримання грошових коштів від продажу іпотеки. Крім цього, позивач має право на одночасне застосування способів стягнення, як судовий порядок стягнення, так і позасудовий (виконавчий напис, ст. 37-38 ЗУ «Про іпотеку).
Позивач вже запустив процедуру позасудового стягнення на предмет іпотеки – направив іпотечну вимогу іпотекодавцю. Таким чином, баланс інтересів дотримано, оскільки позивач намагається збільшити суму стягнення, для уникнення повернення різниція від вартості предмету іпотеки.

Запобігання порушенню прав осіб:

Якщо не буде дотриманий баланс інтересів сторін, відбудеться неправомірне стягнення на грошову суму, яка оспорюється сторонами. Касатор подав до суду третьої інстанції та сплатив судовий збір, а отже має право на справедливий та змагальний розгляд справи та розгляд цього клопотання.
Зі змісту поданого клопотання вбачається існування об`єктивної необхідності для зупинення виконання судових рішень, заявником наведено обґрунтованих підстав, підтверджених певними доказами для задоволення клопотання.
Керуючись статтями ст.ст. 43, 394, 401, 415, 436 ЦПК України,

ПРОШУ:

1. Зупинити виконання рішення _______________ від 14 грудня 2017 року по справі №_______ в провадженні №___________ та постанови ___________о апеляційного суду від 01 серпня 2019 року по справі №__________ в провадженні №______________ до завершення перегляду справи в касаційному порядку.

Додаток:
1. Іпотечна вимога;
2. Довідка про знищення документів;
3. Постанова про відкриття виконавчого провадження;
4. Акт опису іпотеки.

Підпис ___________

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

  • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
  • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
  • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
  • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
  • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
  • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
  • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
  • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
  • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73

vechera final

Клопотання про зупинення рішення суду є одним з ефективних засобів захисту прав та інтересів учасників судового процесу в Україні. Згідно з Цивільним процесуальним кодексом України, сторона може подати клопотання про зупинення рішення суду у разі, якщо це рішення може завдати їй непоправної шкоди.

Для подання клопотання необхідно звернутися до суду, який видав спірне рішення. У клопотанні потрібно зазначити причини, які свідчать про те, що виконання рішення суду може завдати непоправної шкоди. Наприклад, якщо виконання рішення може призвести до банкрутства сторони або призвести до невідновлюваної втрати майна.

Крім того, до клопотання необхідно додати докази, які підтверджують причини зупинення виконання рішення суду. Це можуть бути різні документи, свідчення свідків, експертні висновки та інші докази.

Після подання клопотання, суд розглядає його протягом короткого часу. Якщо суд згоден з доводами сторони, яка подала клопотання, він може видати постанову про зупинення виконання рішення суду. При цьому, суд може встановити термін зупинення виконання рішення або зобов'язати сторони виконати певні умови.

У разі відмови суду в задоволенні клопотання про зупинення рішення суду, сторона може подати апеляційну скаргу до вищого судового органу. Вищий судовий орган також розгляне клопотання та вирішить, чи було порушено права сторони у першій інстанції.