Зразок СКАРГИ на бездіяльність слідчого щодо неповернення вилученого майна

До Голосіївського районного суду м. Києва

адвоката __________,
представника ТОВ «__________»
(код ЄДРПОУ –_________) –
та
представника громадянки __________
- володільців тимчасово вилученого майна

Зразок СКАРГИ

на бездіяльність слідчого щодо неповернення

вилученого майна

10.04.2019 мною, адвокатом _____ було підписано договір про правову допомогу із_______, що є бенефіціарним власником (___ відсотків статутного капіталу) та директором ТОВ «_______» (ТОВ «______»). 06.06.2017 року мені було надано довіреність на представництво в судах інтересів ТОВ «______». Відтак, я є вповноваженим представником ТОВ «______» та його керівника і бенефіціарного власника як фізичної особи.
31.05.2019 ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Ладиченко С.В. було задоволено клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва юриста 2 класу _____ та надано дозвіл йому та слідчим групи слідчих прокуратури м. Києва та прокурорам, що здійснюють процесуальне керівництво провести обшук у приміщенні за адресою: _________. В ухвалі зазначено, що нібито право власності на дане приміщення належить _____. Слідчому було надано право вилучення зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, обладнання для їх переробки, грошових коштів, комп’ютерної техніки, документів та чорнових записів, а також інших предметів і документів, що мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Фактично слідчим _____було введено в оману слідчого суддю ________, оскільки власником даного приміщення є Державне підприємство „__________, який є державним підприємством військово-промислового комплексу і входить до складу _________. ТОВ «_____», яке теж є підприємством ________ (копія договору оренди додається).
При цьому слід визначити, що основним видом економічної діяльності ТОВ «______» є діяльність за кодом КВЕД ________, тому вся його діяльність пов’язана із елементами та одиницями зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв, обладнання для їх переробки, тобто предметами, дозвіл на вилучення яких надано слідчому.
Вочевидь, слідчий свідомо вводив суд в оману, оскільки розумів що вказівка на реального власника приміщення – державне підприємство, тим більше військово-промислового комплексу – обов’язково змусить слідчого суддю перевірити зв’язок між обвинуваченими по даній справі і даним підприємством. Також слід зауважити, що основним КВЕД
13.06.2019 року слідчим в ОВС першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва Прокопенком О.І. проведення обшук.
Під час обшуку було на складі готової продукції було вилучене наступне належне ТОВ «______» майно: _____________

Також було вилучене майно (грошові кошти), що безпосередньо належить ________ як власнику __ відсотків статутного фонду ТОВ «______», а саме:
а) Купюри номіналом 500 грн з номерами купюр:_____________
б) Купюри номіналом 100 доларів США з номерами купюр:_____________
Варто зауважити, що дані грошові кошти були призначені для надання фінансової допомоги підприємству і спрямовані на поліпшення його фінансового стану.
Частиною 2 ст. 167 КПК України встановлено, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:
1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;
2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;
3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов'язаного з їх незаконним обігом;
4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відтак, у слідчого не було підстав для вилучення бойових припасів зі складу готової продукції, а така його діяльність фактично призводить до зупинки дослідно-конструкторських робіт та наносить шкоду обороноздатності держави, оскільки вже зараз підрозділи Збройних Сил України відчувають дефіцит боєприпасів.
Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Частиною 5 ст. 171 КПК України визначено що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Наскільки нам відомо – таке клопотання не подавалось і представників ТОВ «________» на розгляд такого клопотання не викликались (їх участь є обов’язковою відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК). Таким чином, 15.06.2019 р. вказане майно мало бути повернене володільцю майна – ТОВ «________», чого зробленом не було.
Жодного доказового значення у кримінальному провадженні № _______ дане майно не має, оскільки воно надано ТОВ «______» на легальних підставах.
П. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України визначено, що у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, ……………… володільцем тимчасово вилученого майна.
Частиною 1 ст. 304 КПК України зазначено, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Враховуючи той факт, що обшук було проведено 13.06.2019 року, обов’язок слідчого повернути тимчасово вилучене майно або звернутись до суду за його арештом має бути виконаний до 15.06.2019 р.
Частина 5 ст. 115 КПК вказує, що при обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу. Відтак, обчислення десятиденного строку має відбуватись із 16.06.2019 р., тобто до 26.06.2017
Прошу зауважити, що вилучене майно не має жодного значення для досудового розслідування, проте його відсутність суттєво утруднює господарську діяльність ТОВ «_________».
Таким чином, враховуючи фактичне неповернення тимчасово вилученого майна у встановлений законом строк за відсутності на нього арешту, керуючись ст.ст. 167-175, 220, 303 КПК України,

ПРОШУ

1. Прийняти дану скаргу до розгляду слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва.
2. Ухвалити рішення, яким зобов’язати старшого слідчого першого слідчого відділу управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури м. Києва юриста 2 класу _________ та слідчих групи повернути ТОВ «______» належне ТОВ «________» майно: __________________
3. Повернути _________ майно (грошові кошти), що безпосередньо належить ____________:
а) Купюри номіналом 500 грн з номерами купюр: ________________
б) Купюри номіналом 100 доларів США з номерами купюр:_____________

Додатки:

Якщо вам потрібна додаткова консультація з цього питання, звертайтеся: Адвокат Василь Майоров, керуючий партнер Юридичної компанії MK Partners.

Телефон для консультації (онлайн/офлайн): 063-595-87-10 (Viber, Telegram) Для документів та онлайн консультацій - 2432873@gmail.com, Mk911ua@gmail.com (з позначкою для Майорова Василя)

 

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

  • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
  • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
  • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
  • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
  • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
  • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
  • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
  • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
  • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73

Бездіяльність слідчого щодо неповернення вилученого майна – проблема, з якою стикаються багато людей в Україні. У багатьох випадках слідчі не можуть забезпечити повернення викраденого майна або не здійснюють достатніх заходів для встановлення осіб, які його викрали. Якщо вам довелося стикнутися з подібною ситуацією, варто знати, як діяти.

По-перше, важливо звернутися до слідчого, який проводить розслідування вашої справи. Напишіть офіційний запит із проханням повідомити про стан розслідування та про заходи, які здійснюються для встановлення місця знаходження майна. Якщо ви не отримали на цей запит відповідь у встановлений законом термін, варто звернутися до прокурора з вимогою негайного вирішення питання.

Якщо слідчий не здійснює достатніх заходів для встановлення осіб, які викрали ваше майно, вам слід звернутися до суду з клопотанням про зміну заходів запобіжного характеру, які застосовані до підозрюваних у викраденні майна. Також можна звернутися до суду з позовом про відшкодування збитків внаслідок викрадення майна.

Загалом, у разі бездіяльності слідчого щодо неповернення вилученого майна варто звернутися до відповідних органів з вимогою негайного вирішення проблеми. Ви маєте право на захист своїх прав та інтересів, тому не сумнівайтеся в своїх можливостях.