Оскаржили та скасували рішення депутатів міської ради

Якщо ви вважаєте, що ваші права та інтереси були порушені міською, сільською чи селищною радою і ви хочете оскаржити в суді прийняте рішення, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В практиці наших адвокатів була справа про оскарження рішення міської ради про пониження ступеню закладу освіти: школи. На позачерговій сесії міської ради, депутатами було прийнято рішення про пониження ступеню школи з перших третіх ступенів до перших других ступенів – таким чином були скасовані десяті та одинадцяті класи.

Батьки дітей одинадцятого класу звернулися до наших адвокатів за допомогою відносно оскарження зазначеного рішення.

Ми почали готувати позов відносно визнання неправомірним та відміну рішення міської ради. В процесі підготовки позову була встановлена велика кількість порушень законодавства: скликання позачергової сесії за пропозицією певної кількістю депутатів не було підтверджено взагалі (письмова пропозиція відсутня, кількість депутатів відсутня), питання порядку денного мали визначатися в письмовій пропозиції депутатів, які скликали сесію, але пропозиції не було і відповідно питання були визначені самовільно міським головою, питання порядку денного мали погоджуватися з колегією міської ради, що зроблено не було, порядок денний не був повідомлений депутатам перед сесією в строк передбачений регламентом ради, проект майбутнього рішення та довідкові матеріали не надавалися в друкованій формі депутатам перед голосуванням, депутатами перед засіданням не голосувалося за затвердження порядку денного, економічна обґрунтованість пониження ступеню школи не розглядалася постійними комісіями ради та відповідно належним чином не розглядалася доцільність такого пониження, депутати не голосували за прийняття рішення постатейно та вцілому і проект рішення не направлявся на доопрацювання, рішення ради ґрунтувалося на законодавстві про пониження ступенів навчальних закладів, яке втратило чинність, міський голова, який головував на пленарному засіданні сесії не мав прав брати участь в цьому засіданні оскільки на цей час перебував у відпустці, перед пониженням ступеню школи, орган місцевого самоврядування не проводив публічні обговорення з цього питання, хоча мав це робити оскільки вирішувалося питання відносно конституційного права на освіту, тощо.

Підготовлений позов був поданий до суду. На численних судових засіданнях ми доводили незаконність прийнятого рішення. Були переглянуті відеозаписи сесії, були допитані численні свідки. Судом позов був задоволений і незаконне рішення міської ради було скасовано. Судове рішення знаходиться внизу статті.

Якщо ваші права були порушені внаслідок прийняття міською, сільською чи селищною радою відповідного рішення, ми допоможемо скасувати це рішення та поновити ваші права.

На консультацію ви можете записатися за телефоном, що розміщений в цій статті.