Анулювали штраф за виготовлення будівельного проекту, який начебто порушує будівельні норми

Якщо ви являєтесь проектною організацію і здійснюєте проектування реконструкцій чи будівництва тих чи інших об’єктів і орган будівельного контролю притягнув вас до відповідальності, то інформація в цій статті вам знадобиться.

До наших адвокатів звернулася компанія, яка здійснювала проектні роботи відносно реконструкції сміттєзвалища в полігон твердих побутових відходів і за виготовлення проекту, який начебто не відповідає законодавству, відділом архітектурного контролю цю компанію було притягнено до відповідальності та накладено штраф. В постанові орган влади зазначав, що начебто було невірно визначено рівень складності об’єкта.

На вказану постанову ми відразу підготували позовну заяву про її скасування і подали її до суду. В позові ми зазначали, що рівень складності об’єкта не є найвищим, як це зазначала Державна інспекція містобудування України, оскільки полігон відходів не відноситься до об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку і більше того, проект піддавався експертному дослідженню і було встановлено, що він відповідає екологічним вимогам. Також ми зазначали, що на об’єкті реконструкції не знаходяться небезпечні речовини, що перевищують допустимі рівні і інспекція містобудування не проводила жодних замірів і не наводила жодних обґрунтувань відносно перевищення того чи іншого рівня. Також нами наводився обґрунтований розрахунок відносно того, чому саме такий рівень відповідальності об’єкта визначений в проекті, а не інший. Також в позові ми посилалися на те, що відділ контролю посилався в своїх винесених документах на норми законодавця, що вже втратили чинність. Також ми зазначали, що проект виготовлявся у чіткій відповідності до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки. Додатково зазначали, що було порушені строки проведення позапланової перевірки та строки винесення постанови про накладення штрафу.

Судом позов наш був задоволений в повному обсязі – було скасовану постанову та припис ДАБК. Рішення суду по цьому питанню знаходиться нижче.

Якщо ви проектна організація і відносно вас проведені заходи контролю, накладений штраф і винесений припис, ми допоможемо скасувати зазначені дії та документи.

На консультацію ви можете записатися за телефоном, що зазначений в цій статті.