Поновили реєстрацію будівельних документів (ДАБК, ДІАМ)

Якщо ви є суб'єктом містобудування: замовником будівництва, проектувальником або підрядником з будівництва об'єктів нерухомості і у вас є спори з органами архітектурно-будівельного контролю (щодо визначення класу наслідків об'єкта будівництва, щодо порушення норм законодавства в проектній документації, щодо виконання будівельних робіт або реконструкції об'єктів будівництва, щодо введення об'єктів в експлуатацію, щодо питань самовільно побудованих об'єктів нерухомості і їх зносу і інших спірних ситуацій, що виникають після проведення архітектурно-будівельного контролю), то інформація в цій статті вам знадобиться.

Мала місце ситуація, коли до нас звернувся забудовник багатоквартирних житлових будинків одного з міст Київської області, щодо якого були винесені департаментом Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) накази про скасування реєстрації декларацій про початок будівельних робіт на будівництво та скасування реєстрації декларацій про готовність будинків до експлуатації.

Також були винесені приписи, за якими зобов'язали забудовника усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудування та за якими були зупинені будівельні роботи щодо недобудованих будинків. В якості підстави для винесення зазначених рішень посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю вказали, що категорія складності занижена, а також забудовник занизив клас наслідків (відповідальності) об'єктів будівництва.

Ми звернулися до суду з позовом про визнання протиправними незаконних наказів та приписів і про їх скасування. Суть спору полягала в тому, що орган ДАБК відзначав, що якщо будується кілька багатоквартирних будинків на одній виділеній земельній ділянці, то вони представляють один будівельний комплекс, а тому категорія складності і клас відповідальності повинен розраховуватися по відношенню до всіх будинків як одного об'єкта будівництва.

Ми доводили, що категорія складності і клас наслідків повинен обчислюватися щодо кожного будинку окремо, оскільки щодо кожного будинку окремо розроблялася проектна документація і щодо кожного будинку окремо отримувалися містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

Судову справу ми виграли і скасували незаконні накази і приписи, рішення про що знаходиться за внизу.

Правову допомогу клієнту надавав партнер Адвокатської компанії «MK Partners», адвокат Роман Коротя.

Щоб записатися на консультацію адвоката та отримати допомогу у вирішенні будівельного спору, телефонуйте за цим номером:

Також вам буде цікаво:

Скасування примусових документів органів ДАБК.