Постанова Верховного Суду України про колекторські компанії

Велика Плата Верховного Суду України постановила: викупити або отримувати будь-яким іншим способом боргові зобов'язання дебітора банку має право лише інша банківська організація.

Наприклад, якщо «Приватбанк» не бажає здійснювати виконавче переслідування певного злісного боржника - він має законне право передати або продати його кредит «Укрсоцбанку», а колекторської компанії - не має. Боргові зобов'язання при передачі зберігаються цілком та повністю, і наявність у кредитора статусу кредитодавця повинна бути в першу чергу. Змінитися може лише суб'єкт - «Укрсоцбанк» замість «Приватбанку».

Згідно із законом банк є кредитодавцем, а колекторська компанія - не є такою, вона може бути лише кредитором. Список кредитодавців досить обмежений до статті 1054 Цивільного Кодексу. це:

 • Банк – приватний чи державний.
 • Фінансова установа, що видає мікропозики.

Фінансові послуги та їх ринок суворо регламентуються відповідними статтями, актами та постановами закону. Фінансова установа відноситься до юридичних осіб та надає одну фінансову послугу або декілька, і це не обов'язково кредитування. Такі організації внесені до спеціального реєстру, вони зобов'язані отримати й регулярно подовжувати ліцензію, а також функціонувати згідно з чинним законодавством. Крім банків фінансовою установою являються:

1. Ломбард.
2. Союзи з кредитування.
3. Лізингові фірми.
4. Страхові фірми.
5. Організації, що займаються накопичувальним пенсійним забезпеченням населення.
6. Фонди інвестицій.
7. Довірчі товариства.

Колекторське агентство не надає фінансових послуг, воно не наділене правом кредитування, не входить до вищевказаного списку, не має ліцензії на надання такого роду послуг й не має певної спеціалізації. З цього витікає: банк, передаючи права на боргові зобов’язання колекторам, грубо порушує статті ЦК 512 та 1054. Кредитний договір передбачає двох суб'єктів - кредитодавця й позичальника, третя сторона не передбачена.

У зв'язку з новою постановою, колекторські агентства не мають права стягувати борги, з’являтися до дебітора додому з візитами, примушувати платити й погрожувати розправою. Але якщо ваші права на життя, безпеку й добре ім'я порушуються - телефонуйте нам!

Будучи вашим законним представником, будь-який адвокат нашого порталу зустрінеться з колектором або представниками банку й буде вести переговори від вашого імені за дорученням.

Ми допомогли багатьом – знайдемо оптимальне рішення й для вас!

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

 • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
 • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
 • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
 • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
 • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
 • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
 • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
 • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
 • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73