Скасування арештів накладених на майно в кримінальному провадженні

Якщо на ваше майно було накладено арешт, у тому числі в кримінальному провадженні, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Бувають випадки коли слідчий суддя, в рамках кримінального провадження, накладає арешт на майно вилучене в результаті проведення певної слідчо-оперативної дії (обшук, огляд тощо).

Адвокати ЮК «Майоров, Нерсесян та партнери» мають значний досвід скасування арештів, в тому числі накладених в рамках досудового розслідування слідчим суддею.

В практиці компанії мала місце наступна ситуація: під час огляду місця події, працівниками поліції у нашого клієнта було вилучено автомобіль. Потім прокуратура звернулася до суду з заявою про накладення на нього арешту. Клопотання було задоволено і арешт був накладений. Судове засідання відбувалося без присутності власника автомобіля та без присутності його адвокатів.

Дізнавшись про ухвалу про накладення арешту, ми відразу звернулися до слідчого судді з заявою про скасування арешту. Посилалися в зазначеній заяві на наступне: з моменту вилучення вказаного майна і накладення на нього арешту жодній особі, в тому числі і нашому клієнту, не було повідомлено про підозру у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення (в тому числі і по якому внесено відомості до ЄРДР та в межах якого накладено арешт), наш клієнт не допитаний навіть у якості свідка, вказаний транспортний засіб жодним чином не є, та не може бути предметом кримінального правопорушення, він набутий нашим клієнтом за договором, а тому наш клієнт відносно нього є добросовісним набувачем, а тому, в тому числі і із зазначених підстав, автомобіль не може відповідати критеріям, визначеним КПКУ для майна, на яке може бути накладений арешт ( він не використовувався як засіб чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення і не зберіг на собі його слідів; він не призначався для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення і т.д.). Накладення арешту порушує конституційні права власника майна на володіння, користування і розпорядження майном. Посилались ми також на рішення Європейського суду з прав людини у справі «East/West Alliance Limited проти України», за яким будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи.

Наше клопотання було задоволено і оскаржуваний арешт був скасований, не дивлячись на те, що він постановою слідчого був визнаний речовим доказом і не дивлячись на те, що у кримінальному провадженні призначено автотоварознавчу та криміналістично-трасологічну експертизи, що потребують огляду транспортного засобу.

Ми доможемо скасувати всі накладені арешти на ваше майно.

За консультацією адвоката звертайтесь за вказаним телефоном.

ТАКОЖ ВАМ БУДЕ ЦІКАВО:

ЗВІЛЬНЕННЯ МАЙНА З ПІД АРЕШТУ