Суд відмовив банку Аваль в стягненні кредиту та іпотеки

Якщо кредитором за вашим кредитним договором є АТ «Райффайзен банк Аваль» і він звернувся до суду з позовом про стягнення боргу, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В практиці нашого клієнта мала місце справа, де АТ «Райффайзен банк Аваль» звернувся до суду з позовом про стягнення кредитної заборгованості та звернення стягнення на предмет іпотеки. Передувало такому зверненню та обставина, що між вказаним банком і нашим клієнтом був укладений валютний кредитний договір, в забезпечення виконання якого було укладено договір іпотеки нерухомості – житлового будинку.

Через певний час, внаслідок неналежного виконання кредитного договору, банк подав позов до суду про стягнення кредитних коштів та про стягнення на житловий будинок в рахунок погашення боргу. Зазначав, що зобов’язання не виконується в строки передбачені договором, що позичальнику направлялася вимога про повернення кредитного боргу, яка залишена без реагування, а тому існують підстави для задоволення позову та відібрання іпотечного майна.

На вказаний позов був поданий відзив та заява про застосування позовної давності, які ґрунтувалися на тому, що банк звернувся до суду з пропуском строку на таке звернення, що відповідно до законодавства має наслідком відмову у захисті права та відповідно відмову у задоволенні позову. Важливо пам’ятати, що строк на подання позову кредитором розпочинається або з дня закінчення загального строку повернення кредиту у повному обсязі або з дня закінчення строку на повернення всього боргу визначеного в вимозі про дострокове повернення кредиту. В нашій ситуації мало місце визначення перебігу строку, що пов’язувалося саме з другим варіантом.

Судом були прийняті доводи відносно пропуску строку позовної давності і у задоволенні позову було відмовлено в повному обсязі. Копія рішення знаходиться внизу статті.

Важливо пам’ятати, що окрім судових способів захисту права, кредитор може застосовувати і позасудові способи, зокрема ті що стосуються задоволення вимог за рахунок предмета іпотеки, а тому навіть якщо ви отримаєте позитивне рішення суду про відмову в задоволенні позову банку, після цього можуть послідувати маніпуляції відносно предмета іпотеки – реєстрація права власності, продаж на підставі договору купівлі продажу та ін.. А тому необхідно бути готовим до всіх способів стягнення боргу.

Наші адвокати допоможуть вам відстояти ваші права від зазіхань банків чи колекторів, в тому числі і від АТ «Райффайзен банк Аваль».

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним номером телефону.