Повернули гарантійний внесок сплачений на торгах Сетам

Якщо ви придбали майно на електронному аукціоні «Сетам» і внаслідок оскарження такого придбання колишнім власником, ви не змогли отримати придбане майно і зараз існує необхідність у поверненні сплачених грошових коштів, то інформація в цій статті вам знадобиться.

В практиці наших адвокатів мала справа, в якій ми повертали грошові кошти, що були сплачені покупцем майна при купівлі його на торгах Сетам.

Ситуація наступна: наш клієнт придбав автомобіль на електронних торгах. Сплатив перед торгами гарантійний внесок, потім, після того як став переможцем торгів, сплатив основну суму грошових коштів. Автомобіль реалізовувався за кредитні борги колишнього власника на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Після сплати грошових коштів йому стало відомо, що судовим рішенням заборонено забирати автомобіль і заборонено оформлювати на нього документи і що відносно підстав відкриття виконавчого провадження та продажу транспорту, розпочатий судовий процес. Судовий процес мав місце відносно оспорення виконавчого напису нотаріуса. Через деякий час судова справа закінчилася на користь колишнього власника майна і виконавчий напис нотаріуса був скасований.

Наш клієнт після набрання чинності вказаним вище судовим рішенням, звернувся до виконавчої служби та до державного підприємства «Сетам» з заявою про повернення йому сплачених грошових коштів, оскільки він не отримав придбаний транспортний засіб. У задоволенні вказаної заяви йому було відмовлено як виконавчою службою так і організатором торгів виходячи з того, що вони зазначали, що електронні торги не визнані недійсними, а тому немає підстав для повернення грошових коштів.

Спочатку ми звернулися з позовом до суду відносно виконавчої служби та просили суд зобов’язати державний орган повернути нам сплачені грошові кошти виходячи з того, що вони знаходяться на депозитному рахунку виконавців, а так як акт про електронні торги не видавався, то не існує правочину купівлі продажу, а тому захист прав нашого клієнта має відбуватися не в порядку оскарження електронних торгів, а в порядку повернення безпідставно отриманих грошових коштів. Судом наш позов був задоволений – було зобов’язано виконавчу службу повернути нашому клієнту основну суму сплачених грошових коштів.

Після повернення основних грошових коштів, виникла необхідність в поверненні гарантійного внеску, який був сплачений на рахунок організатора електронного аукціону. До суду нами був поданий позов про повернення безпідставно набутих грошових коштів. Посилалися ми на те, що акт про електронні торги не складався, а тому відсутнє договірне зобов’язання, а тому гарантійний внесок, що був сплачений має правову природу безпідставно набутого майна. Наш позов було задоволено і гарантійний внесок було повернено нашому клієнту. Копія судового рішення знаходиться внизу статті.

В ситуації купівлі того чи іншого майна на електронних торгах «Сетам» потрібно бути дуже обережним і проаналізувати на предмет наявності тих чи інших ризиків майбутню «можливу» власність.

Наші адвокати проаналізують вашу майбутню покупку, визначать всі можливі негативні ризики, не допустять порушення ваших прав та у випадку неможливості отримання придбаного майна – повернуть сплачені грошові кошти.

На консультацію можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

Рішення, суду за яким було повернено основну суму грошових коштів за придбане майно знаходиться за цим ПОСИЛАННЯМ.