Виграли суд та оспорили виконавчий напис, Ідея банк

Якщо відносно вас був вчинений виконавчий напис нотаріуса за заявою АТ «Ідея банк» чи осіб, яким був проданий кредитний борг, то вам ця стаття стане у нагоді.

До нас звернувся клієнт, який був позичальником за кредитним договором у АТ «Ідея банк». Вказаний банк подав заяву про вчинення відносно нього виконавчого напису нотаріуса про стягнення кредитного боргу, отримав цей напис і подав його на виконання до виконавчої служби.

Передувало здійсненню напису наступне: між АТ «Ідея банк» та нашим клієнтом був укладений кредитний договір на купівлю автомобіля. Цей автомобіль потім був переданий в заставу банку. З часом умови кредитного договору були виконані нашим клієнтом – були повернені взяті грошові кошти з процентами та комісіями. Але дуже незначна частина грошових коштів не була доплачена. І як наслідок недоплати, банк донарахував штрафні санкції і звернувся до нотаріуса Гуревічова з заявою про винесення виконавчого напису. Вказаний нотаріус звісно виконавчий напис вчинив. Потім цей напис був звернений до виконання і була розпочата процедура звернення стягнення на майно. На даний час зазначений банк продає кредитні борги різним факторинговим компаніям і вже вони вчиняють виконавчі написи. До таких компаній належать ТОВ «Нью файненс сервіс» (колишня назва ТОВ «Фінансова компанія Серет»), ТОВ «Факторингова компанія Рантье» та ін..

Нами був поданий позов про скасування зазначеного виконавчого напису. Після подання позову ми також через суд зупинили виконавче провадження з метою зупинити будь-які дії виконавця по відчуженню майна.

Наш позовна позиція полягала в тому, що на момент винесення виконавчого напису нотаріусом, існував судовий процес про припинення кредитного та заставного зобов’язання. Згідно практики Верховного Суду вказана обставина перешкоджає виписуванню виконавчих написів, оскільки судовий процес свідчить про існування спору відносно боргу, а виконавчий напис може вчинятися лише відносно безспірної заборгованості.

Наш позов був задоволений, а виконавчий напис був визнаний незаконним. Після отримання рішення суду, воно було подано до органів виконання виконавчих документів і виконавче провадження було закрито і були скасовані всі накладені арешти.

Рішення по цій справі знаходиться внизу статі.

Ми допоможемо оспорити виконавчий напис по кредиту АТ «Ідея банк» чи інших фінансових компаній.

За консультацією звертайтесь за телефоном, зазначеним нижче.