Стягнули борг за договором позики

Якщо ви позичили грошові кошти за розпискою і вам їх не повертають, то інформація в цій статті вам буде корисною.

В практиці наших адвокатів була наступна ситуація: наш клієнт дав грошові кошти (долари США) в борг за договором позики. Йому була видана боржником розписка про отримання цих коштів і про визначення обов’язку та строку їх повернення.

В термін визначений розпискою, борг повернений не був, боржник взагалі не намагався повернути борг і виникла необхідність у його стягненні через суд. Спочатку позичальнику була направлена претензія про повернення грошових коштів, в якій було визначено попередження про судове вирішення спору у випадку не задоволення претензії. Позасудова вимога виконана не була і розпочався процес стягнення коштів через суд.

Адвокатом Коротя Анною був підготовлений та поданий позов про стягнення боргу за позиковою розпискою. Окрім стягнення тіла позики, в позові також було зазначено про необхідність стягнення трьох процентів річних за боргом і був відповідно наведений розрахунок всіх складових боргу. Також одночасно з подачею позову, було подано заяву про забезпечення позову, за якою судом було винесено ухвалу про накладення арешту на все майно боржника, з метою забезпечення виконання зобов’язання, а саме не можливістю боржника в подальшому здійснити дії щодо приховання майна чи відкритих рахунків.

Судовий процес по стягненню позики закінчився перемогою – борг в повному обсязі був стягнений за рішенням суду. Присудження відбулося в національній валюті - гривні, не дивлячись на те, що за розпискою отримувалася іноземна валюта. Рішення набрало законної сили, по ньому був виданий виконавчий лист, який потім був поданий для виконання і стягнення грошових коштів до приватного виконавця. Приватний виконавець відкрив виконавче провадження та наклав арешти на все майно, та банківські рахунки та стягнув грошові кошти.

Рішення суду про стягнення заборгованості знаходиться за внизу статті.

Адвокати нашої компанії спеціалізуються на стягненні коштів за борговими розписками і допоможуть в їх стягненні.

Боргова розписка має містити наступні важливі складові:

  • Прізвище, ім’я та по батькові боржника та його дата народження;
  • Сума, яка надана в позику та чітко визначена валюта;
  • Обов’язок повернення грошових коштів;
  • Податковий номер;
  • Строк повернення позики в деяких випадках може навіть погіршити становище позикодавця (пропуск строків давності стягнення боргу), а тому потрібно правильно підходити до застосування вказаного строку.

Не обов’язкові, але додадуть правової сили розписці:

  • Паспортні дані позичальника;
  • Свідки отримання грошових коштів та їхні реквізити;
  • Нотаріальне посвідчення договору позики (якщо він замість розписки укладається).

Ми допоможемо ефективно стягнути грошові кошти за розпискою.

За консультацією звертайтесь за телефоном, що зазначений нижче.