Як купувати та зберегти майно придбане на торгах СЕТАМ

Останнім часом, внаслідок невиконання кредитних та інших боргових зобов’язань, дуже велика кількість майна (нерухомого майна, транспортних засобів) продається через електронні торги Сетам.

Особи, що бажають щось придбати на вказаних торгах, як правило не перевіряють і якщо бути відвертим, то і не можуть перевірити всі ризики такого придбання. Потенційним покупцям навіть складно ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження, оскільки вони не є стороною цього провадження.

Адвокати нашої компанії займаються вирішенням проблемних спірних ситуацій, пов’язаних з придбання на Сетам того чи іншого майна. Перед тим як купувати майно на електронному аукціоні, необхідно проконсультуватися у адвокатів нашої компанії та прорахувати всі ризики такої купівлі.

На практиці, якщо все не прорахувати, можуть виникнути різні ускладнення в отриманні майна взагалі або на деякий час. Це може бути:

 • Ви придбали майно на торгах, а його колишній власник оскаржує ці торги до суду та просить визнати їх недійсними. І що найпроблемніше так це то, що на час судового розгляду може бути позов забезпечений накладенням арешту на майно, забороною проведення будь-яких реєстраційних дій відносно майна, забороною передання транспортного засобу або забороною видачі правоустановчих документів на майно та ін.. І в даному випадку покупець фактично і формально не може вступити в права власника, навіть в ситуації коли він сплатив грошові кошти за придбане майно. І має місце ситуація, коли особа не може ні повернути грошові кошти, ні забрати майно або зареєструвати його в реєстрі на себе. Якщо ж торги будуть скасовані, то виникне необхідність в поверненні грошових коштів і розпочнеться процедура такого повернення, яка буде непростою.
 • Ви придбали майно, а його колишній власник оскаржує виконавчий напис нотаріуса, на підставі якого було відкрито виконавче провадження та в межах якого було здійснено продаж. Ця ситуація є дуже проблемною тому, що в більшості випадків виконавчий напис вчиняється не зовсім законно, а наслідками встановлення незаконності виконавчого напису є визнання електронного аукціону недійсним, а у випадку недійсності торгів ви майно вже не отримаєте і вам буде потрібно повертати грошові кошти у кредитора, який звісно цього не хотітиме і це знову затяжний судовий процес, наслідком чого є знецінення сплачених грошових коштів та значний час їх неповернення. Можуть бути також випадки коли кредитор – юридична особа і він ліквідувався і в цьому випадку взагалі практично неможливо буде повернути грошові кошти.
  В ситуації, коли продаж майна здійснюється на підставі виконавчого напису нотаріуса, взагалі краще в 90% випадків майно не купувати. В нашій практиці бували випадки, коли виконавче провадження зупинялося за день до торгів і торги просто з процедурної точки зору не могли бути зупинені і потім новий власник майна його не отримав і дуже довго повертав сплачені гроші.
 • Ви придбали майно на СЕТАМ і не знали, що після відкриття виконавчого провадження на це майно були накладені арешти. І після сплати грошових коштів і отримання документів від приватного чи державного виконавця, ви не можете зареєструвати це майно і існує необхідність в скасуванні цих арештів, що займе значні витрати часу.

Тому, при купівлі майна на електронних торгах потрібно здійснити наступні дії:

 • Ознайомитися з виконавчим провадженням та зрозуміти на підставі якого виконавчого документу воно відкрито та яка позиція діючого власника майна і чи оскаржує він ті чи інші етапи виконавчого провадження;
 • Якщо продається транспортний засіб – перевірити контроль над ним у виконавця. Бували випадки коли продавалися автомобілі, які знаходилися на зберіганні у боржника і новий власник майна точно не отримував те, що він хотів купити.
 • Перед самими торгами перевірити судовий реєстр на предмет існування судових процесів відносно власника майна.
 • Перед самими торгами перевірити стан виконавчого провадження в реєстрі та у виконавця на предмет зупинення провадження.
 • Враховуючи останні 2 випадки – сплатити гарантійний внесок в останні години, передбачені законом для такої сплати.
 • Перевірити реєстр речових прав на нерухоме майно на предмет наявності арештів накладених на майно, що продається.
 • Перевірити наявність перешкод для продажу майна, що можуть стати підставою для визнання торгів недійсними: наявність зареєстрованих дітей в житлі, наявність мораторія на продаж та ін..

І пам’ятайте, що у випадку визнання недійсними торгів, майно може бути витребувано і у добросовісного набувача.

Ми допоможемо вам правильно купити майно на торгах, відстояти позицію покупця, якщо торги оскаржують ся до суду і повернути грошові кошти, якщо торги будуть визнані недійсними.

На консультацію можна записатися за нижчезазначеним телефоном.

За цим посиланням ви можете перейти до виграної нами судової справи про збереження придбаного майна на електронному аукціоні "Сетам"

За цим посиланням ви можете перейти до виграної нами справи про повернення сплачених через Сетам коштів за неотримане майно