Як накласти арешт на спірне майно, щоб його не відчужили ваші опоненти?

Якщо вам потрібно зробити так, щоб майно не було відчужене, оскільки відносно нього у вас існує «інтерес», то інформація в цій статті вам знадобиться.

Дуже часто буває, що виникає необхідність в судовому порядку накласти арешт на те чи інше рухоме або нерухоме майно, оскільки якщо це не зробити існує ризик відчуження такого майна іншим особам.

Такі ситуації бувають наприклад, коли майно рейдерським способом було перереєстровано на інших осіб і необхідно його «заморозити» щоб воно не було продано далі (дуже часто такі ситуації мають місце відносно іпотечного майна, коли предмет іпотеки реєструється на колекторів і вони намагаються ускладнити процедуру повернення майна шляхом його подальшого продажу). Необхідність накладення арешту на майно також може виникнути, якщо вам не повертається борг і ви хочете його стягувати через суд і існує об’єктивна необхідність «фіксації» майна боржника з метою звернення стягнення на нього після отримання судового рішення. Також необхідність накладення обтяжень може виникнути при поділі майна подружжя, оскільки як правило майно зареєстровано на одного із подружжя і після розірвання шлюбу можуть мати місце зловживання правами та відчуження цього майна третім особам. Накладення арешту може знадобиться в кримінальному провадженні, коли потерпілий хоче зупинити будь-які відчуження майна підозрюваним. Накладення арештів також є ефективне у випадках фіксації корпоративних прав в підприємствах з метою протидії рейдерським захватам. Необхідності накладення арештів на майно може бути безліч і вони в кожному випадку індивідуальні та унікальні

Зазначене накладення арешту відбувається в порядку подання окремої заяви про забезпечення позову, яка подається або разом з позовом або до подання позовної заяви. В кримінальному провадженні подається заява про накладення арешту слідчому судді. Ухвала про накладення арешту підлягає негайному виконанню.

Після отримання відповідного судового рішення забезпечувального характеру, важливим етапом є виконання цієї ухвали. Виконати ухвалу про накладення арешту на нерухоме майно може Центр надання адміністративних послуг відповідної державної адміністрації (в деяких населених пунктах департамент реєстрації) або державний чи приватний виконавець. Що ж стосується накладення арешту на рухоме майно, то такі рішення виконуються держателем реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМУ), органами виконання судових рішень або відповідними спеціалізованими органами (регіональними сервісними центрами тощо).

Після накладення обтяжень відносно майна, можна ефективніше захищати свої права, що вам допоможуть зробити адвокати нашої компанії.

На консультацію ви можете записатися за зазначеним нижче телефоном.

kak nalozhit arest na spornoe imushchestvo chtoby ego ne perekinuli tretim litsam