Як захищати своє майно від стягнення за написом нотаріуса у Києві?

Багато українських банків й колекторські агентства «відстоюють законні права» не через суд, а через отримання виконавчого напису нотаріуса.

Нотаріальні контори в даній ситуації не на боці боржника - їм невигідно всебічно вивчати та аналізувати документацію й захищати дебітора від фінансової організації. Зазвичай у нотаріуса в одночасному розгляді десятки боргових договорів. Про те, як уникнути виконавчого переслідування, арешту майна та розпродажу власності на торгах розповість наша стаття.

Хід процедури стягнення боргу через виконавчий напис нотаріуса

Вилучення майна через виконавчий напис нотаріуса відбувається приблизно за таким алгоритмом:

  • Кредитори звертаються до знайомого приватного нотаріуса з мінімумом документів (серед них часто не вистачає важливих бухгалтерських паперів й виписок з рахунку про рухи коштів боржника).
  • Нотаріус видає виконавчий напис буквально через три дні, не перевіряючи розмір кредитного боргу на реальність, достовірність й безперечність.
  • У стосовно боржника здійснюється виконавче переслідування: арештовується рухоме й нерухоме майно, банківські рахунки в Україні й її за кордоном.
  • Власність позичальника збирається в «ліквідаційну масу» для подальшої передачі на віртуальні торги.
  • З особистих зарплатних або пенсійних карт боржника знімаються певні суми на користь банку.

Деякі банки, щоб не зв'язуватися з судовими розглядами, передають власне право на стягнення боргу колекторам. У цій ситуації колекторська група звертається до нотаріуса і окрім заяви подає договір про перехід прав на конкретний борг до неї.

Види договорів, які укладають банки і фізичні особи-позичальники

Банк, в залежності від специфіки своєї роботи, укладає такі види договорів:

1. Кредитний - заставний або іпотечний (заставою може виступати лише житло).
2. Критичний. Цей вид кредиту нерідко пропонує «Приватбанк».
3. Оферта про складання кредитного договору.

Що може зробити адвокат, щоб оголосити виконавчий напис нотаріуса нездійсненним?

Виконавча нотаріальна напис нездійснений, якщо:

  • Не відповідає терміну позовної давності.
  • Містить нереальний, неіснуючий, некоректно порахований борг.

Мета професійного адвоката: зупинити виконавчу діяльність щодо клієнта, зняти арешти та обтяження з його майна, зупинити електронні торги, вимагати повернення вилучених з картки сум.

Ось список фінансових і колекторських організацій, які вважають за потрібне не судитися з боржниками, а подавати на них позови до нотаріальної контори: АТ «Приватбанк, АТ «Альфа банк», ТОВ «Кредитні ініціативи», АТ «Укрсоцбанк», ТОВ «Центр фінансових рішень», ТОВ «Факторингова компанія Женева», АТ «Ідея банк», Дельта М, ООО «Росвен інвест Україна» та багато інших.

Як захищати своє заставне майно від стягнення боргу - вирішувати вам, але ми рекомендуємо звернутися до адвоката з боргів.

Ми допоможемо скасувати напис нотаріуса, визнавши його неможливим до виконання. Ми, на відміну від матеріально зацікавлених нотаріальних контор, на боці нашого клієнта!

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

Також вам буде цікаво:

Скасування виконавчих написів по всій Україні.