Юридична боротьба з Альфа-банком, Кредитними ініціативами

Якщо кредитором за вашим кредитним договором є АТ «Альфа банк» чи ТОВ «Кредитні ініціативи» і вказані фінансові компанії вимагають від вас погашення кредитної заборгованості, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Вказані вище фінансові установи є кредиторами за значною кількістю кредитних договорів і вони є афілійовані між собою – тобто права вимоги відносно кредитів АТ «Альфа банк» часто відступає на свою колекторську компанію ТОВ «Кредитні ініціативи», яка продовжує вимагати виконання кредитного договору.

Способи стягнення боргів у вказаних осіб найрізноманітніші. Коротко про те, яким чином банк та колектори стягують борги і як з цим боротися буде зазначено нижче.

Найвразливішим для боржника є становище в іпотечних кредитах. В цій ситуації у банку є можливість в будь-якому випадку задовольнити свої вимоги за рахунок предмету іпотеки, оскільки предмет іпотеки боржник не може відчужити порівняну з іншим майном, так як на іпотеку накладені обтяження. В іпотечних кредитах найгіршим для боржника є ризик відібрання в нього іпотечного майна в позасудовому порядку. Це означає, що кредитор звертається з заявою до реєстратора і останній просто реєструє право власності на іпотечне майно за заявником. Цей варіант стягнення боргу є останнім часом найпоширенішим, в тому числі який застосовує АТ «Альфа банк». Позичальник дізнається про те, що в нього відібрали іпотечне майно вже після того, як про це йому повідомляє банк. Відібране майно банк може продавати кому завгодно без дозволу на те боржника. Вказану реєстрацію права власності можна скасувати – для цього є значна кількість підстав.

В деяких випадках банком застосовуються і судові способи стягнення кредитного боргу. АТ «Альфа банк» звертається до суду з позовом про стягнення заборгованості чи стягнення на предмет іпотеки. Ці варіанти стягнення боргу для позичальника є менш вразливими з огляду на те, що він повідомляється про наявність судового процесу і він може на цей процес ефективно реагувати: подавати свої заперечення, списувати значні складові боргу, застосовувати позовну давність, проводити експертизи та ін.. Тобто боржник в судовому процесі може себе захистити.

Також одним із варіантів, які застосовуються АТ «Альфа банк» та ТОВ «Кредитні ініціативи» є стягнення боргу за виконавчим написом нотаріуса. Це означає, що кредитор звертається до нотаріуса з заявою про вчинення виконавчого напису і останній виносить цей напис і стягує таким чином борг в будь-якому розмірі, який просить кредитор. В цій ситуації становище позичальника також є вразливим, оскільки про наявність виконавчого напису він дізнається вже після того як приватний виконавець наклав на майно арешти і почав звернення стягнення. В цій ситуації потрібно оскаржувати цей напис до суду та зупиняти виконавче провадження.

З усіми вказаними способами стягнення кредитних боргів, які застосовуються АТ «Альфа банк» та ТОВ «Кредитні ініціативи», вам допоможуть боротися адвокати нашої компанії.

На консультацію ви можете записатися нижчезазначеним номером.

Оскарження звернення стягнення на предмет іпотеки