Виграли справу та скасували виконавчий документ про стягнення кредиту (зразок рішення)
В цій статті ми розглянемо юридичну ситуацію з приводу визнання виконавчих листів кредитора таких, які не підлягають виконанню. Відповідно до законодавства, визнання будь-яких виконавчих документів (виконавчий лист або виконавчий напис нотаріуса) проводиться через суд. Необхідно розрізняти оскарження дій приватного виконавця та скасування виконавчих документів, оскільки існують різні підстави та різна процедура, в тому числі і наслідки.
Підстави оскарження виконавчих документів відповідно до ст 432 ЦПКУ, суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов’язок боржника відсутній повністю чи частково у зв’язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин. Розглянемо основні причини: припинення зобов’язання та інші причини
Припинення зобов’язання, як підстава скасування виконавчого документу.
В кредитних відносинах, зобов’язання припиняється в певних випадках. Розглянемо припинення зобов’язання шляхом часткової сплати кредиту. Верховний суд зробив висновок, що кредитний договір припиняється на майбутнє, і банк або колектори не мають право нараховувати проценти та неустойку після настання строку повернення кредиту. Таким чином, як що банк або колектори нарахували вам проценти, ви можете оплатити виключно тіло кредиту та припинити зобов’язання через суд, а в подальшому скасувати виконавчий документ. Наша компанія вигравала такі суди.
Інші причини скасування виконавчого листа полягають в суб’єктивно-оціночному позиції судді. Вказані підстави необхідно доказувати індивідуально. Приведемо приклад. Банк виграв суд в першій інстанції по заочному рішенні. Заочне рішення виноситься без участі відповідача. На підставі заочного рішення виконавець відкрив виконавче провадження та намагається стягнути борг. В подальшому, боржник подав апеляцію та істотно зменшив борг. Таким чином, по виконавчому документу одна сума, а по рішенню апеляції інша сума. Вказана ситуаціє і є підставою для скасування виконавчого документу через суд
Для інформації згідно частини третьої вказаної статті Закону скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі та повинна включати:
- назву органу державної виконавчої служби, до якого подається скарга;
- точну назву стягувача та боржника, їх місце проживання;
- реквізити виконавчого документа;
- зміст оскаржуваних дій (бездіяльності) та норму Закону, яка порушена;
- виклад обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги.
Наша юридична компанія "MK PARTNERS" пропонує послуги із спорів з банками або колекторами, в тому числі з приводу скасування виконавчого напису нотаріуса через суд, як під "ключ", так і підготовку необхідних документів для скасування такого незаконного написи. Консультація по телефону 063-595-87-10.
Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:
- Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
- Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
- Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
- Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
- Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
- Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
- Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
- Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
- Первичная консультация по телефону 096-243-28-73
Зразок рішення суду про скасування виконавчого напису нотаріусу
Як домовитись з колекторами, які купили ваш кредит