Зразок позову про визнання договору удаваним (недійсним)

Часто бувають ситуації, коли особа купує певне майно в розстрочку і продавець їй нав'язує укладення не договору купівлі продажу, а договір позики (кредиту). Для використання надається позовна заява про визнання незаконним такого договору. Ситуація, відносно якої поданий позов наступна: особа купила у іншої особи автомобіль, але суму в повному розмірі виплатити не могла і продавець забажав укладення не договору купівлі продажу з розстроченням платежу, а договору позики та договору застави. В договорі позики була прописана значна пеня і щоб її не платити була подана позовна заява про визнання договору позики удаваний та визнання цього договору договором купівлі продажу. 

До Деснянського районного суду міста Києва
Адреса: 02225, м. Київ, пр.-т. Маяковського, 5-в

Позивач за первісним позовом:
Відповідач за зустрічним позовом:
Адреса для направлення судової кореспонденції:
01001, м. Київ, вул.. Велика Житомирська, 15б

Представник: Коротя Роман Олександрович
Адреса для направлення судової кореспонденції:
01001, м. Київ, вул.. Велика Житомирська, 15б

Відповідач за зустрічним позовом:
Позивач за первісним позовом:

Позов немайнового характеру

Суддя: Панченко О.М.

Зустрічна позовна заява
Про визнання договору позики удаваним

В провадженні Деснянського районного суду м. Києва знаходиться справа за позовом про стягнення пені за договором позики.
Відповідач за первісним позовом куруючись ст.. ЦПКУ бажає подати зустрічну позовну заяву, підстави якої полягають в наступному:

Потрібно зазначити, що зазначений договір позики є удаваним та укладений для приховання договору купівлі продажу автомобіля, обґрунтування чого полягає в наступному:

Договір позики був підписаний його сторонами 28.10.2015р. Цей договір був укладений для приховання фактично укладеного між його сторонами договору купівлі продажу з розстроченням платежу транспортного засобу. Саме 28.10.2015р. між цими сторонами був вчинений правочин купівлі продажу зазначеного транспортного засобу, який був оформлений довідкою рахунком ААЕ №426028, а Позивач за цим позовом ініціював оформлення правочину купівлі продажу як договір позики у взаємозв’язку з договором застави.
Відповідно до ст.. 235 ЦКУ Удаваним є правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили. Якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.
Вказані вище дві норми законодавства визначають, що наслідками порушення договору купівлі продажу з розстроченням платежу в розрізі несплати грошових коштів є
лише право відмовитися від договору та право вимагати повернення товару. Тому у зв’язку з цим пеня стягуватися не може.

На підставі вищезазначеного,
ПРОШУ:
1. Визнати удаваним договір позики укладений 28.10.2015р. між та визнати цей договір договором купівлі продажу транспортного засобу.
Додатки:
1. Копія позову для відповідача;
2. Копія договору застави;
3. Копія реєстраційного документу на автомобіль;
4. Копія відповіді з Сервісного центру.

Коротя Р.О. _____________________ 19.04.2019р.

Ми допоможемо вирішити будь-який борговий договірний спір.

За консультацією звертайтеся за нижчезазначеним номером телефону.

Також вам може бути цікаво:

Скасування реєстрації права власності колекторів