Колектори ТОВ «ФІНРАЙТ» купили кредит ПАТ «Надра» - як домовитись?

Колектори ТОВ «Фінансова компанія «Фінрайт» викупили великий пул валютних кредитів портфеля фізичних осіб забезпечених іпотекою на голландському аукціоні. Продавцем та організатором торгів виступив ФГВФО, який ліквідує банк «Надра». Початковий обсяг пулу кредитів становив 1.14 млрд грн. був проданий за 10,8 млн. грн.

Якщо колектори «Фінрайт» купили ваш кредит, інформація в цій статті буде корисна вам.

Для того, що б домовитись з колекторами, необхідно розуміти, як вони заробляють, оцінюють іпотеку та які супутні витрати несуть, а також за якою процедурою відбирають квартири.

Як колектори купують валютний кредит?

Якщо на першому етапі ніхто не купив валютний кредит з уцінкою до 80 відсотків, такі кредити об'єднуються в пули і продаються теж з уцінкою до 80 відсотків від вартості пулу валютних кредитів. Таким чином, кожен валютний кредит обійдеться колекторам від 10 до 30 відсотків від реальної вартості предмета іпотеки.

Що робить «Фінрайт», коли купив валютний кредит?

Після покупки пулу кредитів, «Фінрайт» починає надсилати повідомлення позичальникам про зміну кредитору та вимагає повернути кредит компанії «Фінрайт». Якщо у вас відкрито виконавче провадження, «Фінрайт» подає в суд заяву про заміну стягувача, отримує рішення суду та змінює сторону виконавчого провадження на себе.

Після таких дій, «Фінрайт» починає переговори з позичальником про погашення кредиту, пропоную знижку від вартості предмету іпотеки. Якщо квартира під мораторієм, прописані неповнолітні діти, пройшла позовна давність за кредитом або закінчився строк подачі виконавчого документа - ці факти істотно впливають на розмір дисконту.

Як «Фінрайт» забирає іпотечну квартиру?

Є 2-3 основних способи стягнення на предмет іпотеки:

1. Виконавчий напис нотаріуса;
2. Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки;
3. Продаж квартири на публічних торгах, якщо скасують мораторій.

Позасудовий порядок стягнення на предмет іпотеки - це найнебезпечніший та швидкий спосіб стягнення згідно ст. 37 ЗУ «Про іпотеку». Суть його в тому, що через реєстратора (нотаріус), колектори «Фінрайт» оформляють право власності на себе без суду та виконавчої служби.

Якщо ви дізналися, що вашу квартиру, будинок або нежитлове приміщення переоформили на колекторів, ви можете повернути її у власність двома способами:
1. Подати скаргу на дії реєстратора до Мін'юсту;
2. Подати позов до суду про скасування реєстрації та права власності за колекторами «Фінрайт».

На що треба звернути увагу при скасуванні реєстрації на квартиру через суд?

1. Основні порушення перереєстрації права власності знаходяться в реєстраційній справі нотаріуса. Вказану справа необхідно витребувати у нотаріуса через суд;
2. Дуже важливо правильно сформулювати вимоги: скасування рішення реєстратора та скасування права власності за «Фінрайт»;
3. Також важливо накласти арешт на квартиру, що б під час суду, колектори НЕ перепродали її.
4. Якщо «Фінрайт» перепродав її, необхідно додати вимогу про повернення майна з чужого незаконного володіння.

Наша адвокатська компанія «MK Partners» допоможе вам домовитися з колекторами «Фінрайт» про закриття кредиту з максимальним дисконтом, а також скасувати реєстрацію права власності, скасувати виконавчий напис нотаріуса з ТОВ «Фінрайт». Крім того, ми супроводжуємо переговори із закриття угоди з ТОВ «Фінрайт».

Якщо ваш кредит купили ТОВ «Фінрайт» і вам необхідна юридична допомога, ви можете її отримати по телефону або при особистій зустрічі.

image

Адвокат, к.ю.н., управляющий партнер:

  • Споры с банками и коллекторами (уменьшение задолженности, снятие арестов и закрытие исполнительного производства, сопровождение закрытия кредитов с коллекторами).
  • Списание долгов через банкротство физических лиц (полное или частичное списание, реструктуризация любой задолженности, консультация по долговым вопросам любой сложности).
  • Реальный возврат долгов (возврат через суд, проведение переговоров по возврату долга, наложение ареста на имущество должника, сопровождение реализации имущества должника).
  • Имущественные споры, истребование имущества, признания права собственности.
  • Недвижимость - проверка новостроев, квартир, проверка истории сделок по недвижимости.
  • Защита имущества, корпоративных прав, антирейдерские меры, снятие ареста.
  • Ведение переговоров с банками (консультация по телефону).
  • Сложный раздел имущества супругов (раздел долгов/кредитов, бизнеса, недвижимости).
  • Первичная консультация  по телефону 096-243-28-73