Штраф та припис за будівнцитво та експлуатацію без дозволів

Бувають ситуації, коли були здійснені ті чи інші прибудови до будівлі і вони були здійснені без документів, що дають право будувати і вводити об’єкт в експлуатацію і контролюючий будівельний орган (відділ ДАБК) проводить позапланову перевірку, виявляє таке будівництво і притягує осіб до відповідальності та виносить припис про зупинення експлуатації будівлі.

Адвокати нашої компанії спеціалізуються на вирішенні подібних ситуацій. В цій ситуації потрібно оскаржувати всі винесені рішення (постанову про накладення штрафу та припис про зупинення експлуатації) до суду. Також може бути ситуація, коли будівлю, до якої здійснена прибудова, орендує інша особа і використовує під заклад громадського харчування і потрібно пам’ятати, що і відносно орендатора виноситься припис про зупинення експлуатації закладу громадського харчування. Звісно зупиняти використання ресторану чи кафе нераціонально, оскільки будуть втрачатися грошові кошти. І тому і цей припис потрібно також оскаржувати до суду. Навіть у випадку оскарження приписів до суду, орган архітектурного контролю буде проводити перевірки відносно виконання приписів і якщо встановить, що вони не виконані, також винесе постанови про накладення штрафу за їх невиконання. Також штраф може бути накладений і відносно керівника (директора) юридичної особи, якщо приписи виносилися відносно юридичної особи, і керівником не були здійснені дії по виконанню винесених приписів.

Як вже зазначалося, всі винесені документи відділом будівельного контролю, необхідно оскаржувати до суду. Як показує практика, будівельні інспектори, при проведенні перевірки, допускають значну кількість порушень, які можна використовувати в суді.

Оскаржуючи постанову про накладення штрафу за виконання будівельних робіт без документів або використання збудованого об’єкту без документів, потрібно встановлювати і апелювати до наступного: власник нерухомості не є замовником будівництва і він не виконував і не замовляв жодних будівельних робіт (інспектори мають довести, що власник має відношення до побудованого чи реконструйованого об’єкту), потрібно ставити під сумнів клас відповідальності об’єкту, визначений інспектором (розмір штрафу прив’язується до класу наслідків об’єкту нерухомості), потрібно визначити чи одна і та ж сама особа проводила будівельну перевірку і виносила постанову (оскільки винесення цих документів однією і тією ж особою заборонено міжнародними нормами), потрібно встановлювати чи були належні визначені законом підстави для проведення перевірки, потрібно встановлювати чи було направлення на перевірку, чи пред’являлося воно особі, відносно якої винесено штраф та чи була присутня ця особа під час перевірки та ін..

Оскаржуючи припис про зупинення експлуатації будівництва, необхідно апелювати до наступного: потрібно доводити, що порушень не було здійснено особою, відносно якої винесений припис, а тому він не може бути виконаний, потрібно доводити, що механізм виконання припису, що в ньому прописаний не може бути реалізований (як правило в приписі прописується незрозумілий з правової точки зору механізм виконання), потрібно перевіряти чи існує такий вид припису, який був винесений, в законодавстві (часто виносять приписи не визначені законом, а законом визначений вичерпний перелік приписів) та ін.. Оскаржуючи припис про зупинення експлуатації закладу громадського харчування, потрібно посилатися на те, що така заборона може мати місце лише за рішенням суду, а не за приписом органу будівельного контролю, потрібно зазначати, що в законі відсутній такий вид припису як заборона чи зупинення експлуатації закладу громадського харчування, потрібно зазначати те, що особа, яка орендує побудований об’єкт нерухомості не є замовником чи виконавцем будівництва, а тому відносно неї не можуть виноситися приписи в сфері будівництва.

Оскаржуючи постанову про притягнення до відповідальності за невиконання будівельного припису потрібно посилатися на те, що оскарження припису відбувається в судовому порядку, а тому і не виконується, потрібно зазначати, що припис незаконний, а тому він і не виконується і зазначати чому він незаконний, а також зазначати про інші порушення органу архітектурно-будівельного контролю.

Наші адвокати допоможуть скасувати будівельні штрафи, винесені відносно вас, допоможуть скасувати приписи винесені відносно вас та скасувати штрафи за невиконання цих приписів, а також захистять вас під час проведення архітектурно-будівельного контролю.

На консультацію ви можете записатися за нижчезазначеним телефоном.

Також вам буде цікаво:

Захист під час архітектурно-будівельного контролю