Захист боржників від приватних виконавців, списання боргів

Якщо ви являєтесь боржником в виконавчому провадженні (внесені в реєстр боржників) і відносно вас приватним чи державним виконавцем здійснюються неправомірні дії, то інформація в цій статті вам знадобиться.

Адвокати нашої компанії мають значний досвід захисту боржників від незаконних дій кредиторів, в тому числі від незаконних дій на стадії примусового виконання того чи іншого рішення про виконання боргового зобов’язання.

З появою приватних виконавців, становище боржників значно погіршилося, оскільки зазначені виконавці значно активніше ведуть себе в розрізі стягнення боргів ніж державні виконавці. І все більше кредиторів, в тому числі банків чи колекторських компаній, повертають виконавчі документи від державних виконавців і переподають ці документи на виконання до приватних виконавців.

Також існує значна кількість кредиторів, які вчиняють так звані виконавчі написи нотаріуса на боргових документах і подають їх на виконання приватним виконавцям. Ризики в цій ситуації для боржника в тому, що він дізнається про накладення арештів на його майно вже після такого накладення, оскільки про вчинення виконавчого напису він не повідомляється і відповідно він це майно не може відчужити перед стягненням. В такому випадку потрібно оскаржувати виконавчий напис до суду, зупиняти виконавче провадження та скасовувати виконавчий напис.

У випадку отримання від приватного виконавця постанови про відкриття провадження та постанови про накладення арешту на все майно, потрібно відразу звертатися на адвокатів нашої компанії щоб визначити стратегію поведінки та дії, які в цьому випадку потрібно вчиняти боржнику.

Найгірше, що може зробити по відношенню до боржника приватний виконавець:

  • арештувати майно, що не є заставним чи іпотечним та почати його відчужувати,
  • виставити на продаж на електронні торги Сетам майно, де проживають діти або на яке розповсюджуються мораторій на заборону продажу,
  • звернутися до суду з поданням про обмеження права на виїзд за кордон та отримати рішення про таке обмеження,
  • арештувати та звернути стягнення на грошові кошти на банківських рахунках,
  • описати та арештувати рухоме майно, що знаходилося в тому чи іншому приміщенні (житлі),
  • оголосити в розшук автомобіль, вилучити його та виставити на продаж та ін.

Пам’ятайте, що зайти до житла фізичної особи, приватний чи державний виконавець має право лише на підставі відповідного судового рішення.

Всі дії, рішення та бездіяльність приватних виконавців можна оскаржувати або до суду або до відповідної дисциплінарної комісії.

Ми захистимо вас та ваше майно від незаконних дій та рішень виконавців і допоможемо їх оскаржити.

На консультацію записатися можна за нижчезазначеним телефоном.